şükela:  tümü | bugün
  • ing. akinti
  • ing. akım
  • bazi hocalarin korint (cift noktali o), haluk beker'in karint diye telaffuz ettigi ingilizce kelime...
  • ing. güncel
  • en zevklisi karınt diye telafuz etmek.
  • en garibi, çok bilmiş birinin, güncel anlamına geliyorsa karınt, akım anlamına geliyorsa körınt diye okunacağını-ya da tersi- söylemesiydi. efsaneye gel. sırf gıcık oldum diye, açtım sözlükten baktım, neyse ki morarmadım. yok öyle bir şey.

british olarak okursanız karınt, american olarak okursanız körınt oluyor.

güncel. akım.
  • daha önce de söylendiği gibi, neden elektrikçilerin "karınt" diye okuduğunu anlamadığım sözcük. şu ana kadar ne kadar elektrikçi ve türk hocadan ders aldıysam, hep ama hep karınt diye okudular. işin ilginci, stanford'da mit'de ders vermiş (almış değil vermiş) insanlar bunlar. ulan arkadaş, hadi sen bilmiyorsun, hiç mi duymadın başkasından körint diye. bazısı da farklı olduğunu belli etmek için körnt falan diyor, sırf bunlara gıcıklık olsun diye her yerde körint diyorum üüüü'yü bastıra bastıra.

sen git 4 ortalama yap, ieee fellow ol ama akım nasıl okunur bileme. bias'ı bayas diye oku. (bkz: derdini)
  • youtube, spotify, soundcloud ya da sevdiginiz podcastlari, tv dizilerini ve filmleri izledikce para kazanabileceginiz blockchain tabanli multimedya platformu. bir nevi tuketiciye de pastadan pay verecek olan proje.

spotify, youtube ve netflix gibi farkli yerlerdeki tum multimedya icerigi tek bir platformda bulusturdugu icin bile oldukca faydali ve kullanisli.

dallas mavericks'in sahibi mark cuban da projenin icinde. urunlerini ios cihazlariniz icin abd app store'dan indirebilirsiniz.

su an uye alimlari acik, uye olup arkadaslarinizi davet ederseniz de 100 usd'ye kadar crnc coin kazanabilirsiniz.

uye olmak icin burdan.

ikinci bir airdrop kampanyasına başlandı; bundan da faydalababilirsiniz.
    yeni telegram airdrop'una katılmak isteyenler burdan.