şükela:  tümü | bugün
  • alibeyköy semt pazarında vuku bulan hadise;

"alibeyköy semt pazarında akşam tezgahlar kaldırılırken, çürük ve ezik meyve sebzeleri toplamaya gelen vatandaşlardı haberin konusu. – di dediğime bakmayın. ülkenin dört bir yanında kurulan binlerce pazarda her akşam gerçekleşiyor bu görüntüler.

üniversite öğrencisi olduğunu, bir market zincirinden çıkarıldığını anlatan genç bir kadın en büyük dileğinin “diplomasını alınca bir işe girmek ve hak ettiği hayatı yaşamak” olduğunu söylüyor. yerdeki ezik meyvelerden başını kaldıran yaşlı bir kadın “n'apıcan kızım geçim çok zor” deyip faturaları sayıyor.

pazarda çalışan bir adam “o çürük patatesi kesip kalanını yemek yapıyor çocuğuna, içim acıyor. aç insanlar” diyor."
  • ama yine de oyunu akpye veriyor ve bununla da kalmıyor deli gibi de savunuyor. diye devam eden cümledir.
  • ejder meyveli smoothie duydunuz mu ? nerden bileceksiniz siz saraylı değilsiniz.

çürük patateslerden arda kalan yemek duydunuz mu? nereden bileceksiniz, siz saraylısınız.

bir kesim açlık sınırında maalesef. üzücü bir durum.
  • inanmak istemediğimiz, ama gerçek olan durum ülkemizde..
  • fakiri çok fakir zengini çok zengin, orta direk anlayışı bitti tükendi ülkede. zenginden fakir olmak fakirden zengin olmakta çok basit he ülkede.

fakirsen gir bi partinin gençlik kollarına onlar seni bi şekilde zengin ediyor (mahallemizde zamanında yardım toplayıp erzak aldığımız kadın, akp kadın kollarına girdikten 4 yıl sonra rangerover ile geldi mahalleye. zaten sonrada taşındı )

zenginsen fakir olmakta kolay, hakkında bi soruşturma açarlar bi zalim savcıya denk gelirsin işin biter.

hep söylüyorum : ülke değil açık hava tımarhanesi
  • akp halkın duygusal kodlarını anlayıp bunu en iyi kullanan gelmiş gelmiş en iyi parti olmuştur. atatürk'ün ülkeyi bir anda geliştirmek ve kendi seviyesine çekmek istemesinden tut bugünkü chp'nin hatalarına kadar her şeyi en şeytani şekilde kullanan en tehlikeli oluşumdur.

bu tehlikelilik öyle bir seviyededir ki insanların dini duyguları aracılığıyla masa altından aslında kendi peygamberliklerini ilan etmişlerdir.
  • "kabahat senin,
    — demeğe de dilim varmıyor ama —
    kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!"
  • eskiden beterin beteri var diye düşünüp şükretmeye çalışıyordum. ne bileyim afrika'yı falan düşünüyordum, oralarda da doğabilirdik gibisinden. artık daha kötü bir yer bulamıyorum kıyas yapacak. afrika'daki kabileler bile daha insanca yaşıyordur amk. en azından geyik falan yiyorlar. ben en son ne zaman et yediğimi unuttum.
  • siyasal islam iki yüzlüdür.
    muhalifken komşusu açken tok uyuyan bizden değildir der, iktidarda olduğunda ise şükredeceksin der.
    ilk düşünceden yola çıkarsak ülkenin çoğu açken evlerinde rahatça uyuyanlar müslüman taklidi yapanlar, ülkenin çoğu açken "şükredeceksin" diyenler de hiç müslüman değiller.
    eğip bükmeye gerek yok, bu ülkede birkaç müslüman kalmış, onlar da hiç dindar değiller.

işte yukarıda yazılanlara güzel bir örnek
  • (bkz: fakirlerin akp ile herhangi bir sorunu olmaması)

defalarca söyledik, bu ülkede çok zengin ve çok fakirler ezici ağırlıkla akp ile güle oynaya geçiniyorlar. orta sınıf artık fakir fukarayı bırakıp kendi derdine yanmalı.