şükela:  tümü | bugün
 • televizyon piyasasında yeni bir satış dalgası yaratmak için uydurulmuş olan tasarımdır. hakkında yazılan görüş açısı ile ilgili ikna edici olmayan ancak insanı hoşnut eden bilgiler yüzünden sempatik gelmiştir. millet evinde farklı bir televizyon olmasını da isteyince ortaya bir takım teknoloji manyağı tarafından savunulmak zorunda olan bu tv'ler çıkmıştır.
  gerçekten bi numarası yok emin olun. sadece size satmak için biraz bükmüşler.yani rahat satabilmek için bükmüşler.
 • çok az da olsa daha net ve güzel görüntü sağladığı için çok da gereksiz olmayan televizyon çeşitleridir.

  eğer uygun açıdan ve yeterli uzaklıktan yeterli büyüklükteki bu ekranlardan birini izlediğinizde gerçekten normal televizyonlardan biraz daha iyi seyir keyfi alıyorsunuz.

  bu teknoloji az da olsa bir katkı ve ya fark sağladığı için maalesef gereksiz diyemiyoruz, çünkü gereksiz demek hiçbir fark sağlamayan bir unsur, nesne ve ya bilgi demek.

  ha, piyasaya pompalanan reklamı sorgularsın, yaratılan aşırı iyi görüş algısına çemkirirsin (yani aslında bayağı iyi fakat çok çok iyi bir led tv'ye sahip bir adamın bu televizyona atlamasına gerek yok; öyle büyük bir fark yok.), yaratılan algı yüzünden pompalanan fahiş fiyatlara sallarsın anlarım fakat toptan teknolojiye yüklenmek abes.
 • zamaninda epey arastirdigim ve genelde curved tv tasarimindan optimum faydanin 60 hatta 65 inch uzeri ekran boyutlarindan alinabildigini ogrendigimden bir nebze de olsa katildigim gorustur. katilmakla birlikte sadece dizayni guzel, degisik, dekorasyona uyumlu diye alanlar da (maalesef) varmis.
 • gereksiz değil aksine gerçekten gerekli bir teknolojidir. görüntü insanı içine çekiyor artı düm düz bir ekrandan daha iyi duruyor. kavisli olması farklı ve daha yumuşak bir görüntü sağlıyor.
 • göz yapısı incelendiğinde madem bu zamana kadar neden düz ekranli tv yapılmış ki diye sordurtan teknoloji
 • bütün teknoloji yazarları tarafından dalga konusu edilen televizyonlardır. görüntü kalitesini bozmaması için ekranın çok yakınında ve tam merkezde oturmanız gerekmektedir. birden fazla kişi izlediğinde, aydınlık bir odada, veya odanın ekrana bakan bölümünde ışık kaynağı olan durumlarda televizyon izlemek işkenceye dönüşür. 3d televizyonlar gibi, tv üreticilerinin görüntü kalitesini arttıramadığı bir süreçte keriz silkelemek için piyasaya sunduğu bir gereksizliktir.

  edit:

  theverge'den bir örnek. yalnız yazan kişi bir tech blogger değil.

  a review of my new samsung curved tv: i hate it so much
 • 65" inch altı şikayeti, 65" üstünde de beğenisi çok olan bir teknoloji.
 • curved monitor kullanan biriyim. almadan once ve alirken onyargim vardi ancak bi daha duz alani siksinler. curved super bir his.