şükela:  tümü | bugün
  • içinden çıkan resimlere, kimliklere, banka kartlarına, notlara, defterciklere göre; karakola teslim ettiğim, sahibini aradığım ya da arkadaşları toplayıp içmeye gittiğim durum.
  • sağda yürününce yerden cebe yükselebilitesi yüksek bir olasılık türü.
  • kayıp cüzdanı sahibine teslim etmenin en iyi olacağını düşünerek içindeki bilgilerden yola çıkıp sahibi bayanı bularak cüzdanı teslim ettiğinizde sahibince gerekli olan kontrol yapılması ve "sanki içinde eksik birşeyler var" cümlesiyle karşılaşılması ile sonuçlanabilen bir olay.
  • ömürde birkaç kez rastlanılabilir durum.

birinde kızı facebook üzerinden bulup "cüzdanın bende. gel al" yazmıştım.
    içinde kredi kartları, ehliyeti, fotoğraflar vs vardı.
    hatun kişi gelir ve "e bunun içinde benim param vardı??" dedi.
    bildiğim tüm küfürleri saydım.

ıkincisinde yine parasız cüzdan buldum.
    yüz metre uzaklıkta ki karakola teslim ettim.
    polis 'bize adres bırakmak ister misiniz? kişi sizi belki ödüllendirmek ister.' dedi.
    "kalsın memur bey. en son ödülüm hırsız yaftası oldu. verin gitsin" şeklinde olayı bağlayıp uzaklaşmak iyidir.
  • çok kalabalık olmayan halk otobüsüne bindim, oturacağım koltukta şişkin bir cüzdan buldum ama benden önce inen adamın cüzdanı olduğunu düşündüğümden aceleyle ve sanırım biraz yüksek sesle şoförü bilgilendirdim. ondan beklentim inen yolcuya seslenmesiydi ama sesini çıkarmadı yola devam etti. hemen bağlı bulunduğu merkezi bilgilendirdi. kimliğine baktı ismini ve çeşitli bilgiler söyledi. ben de sessizce yerime geçiyordum ki, yaşlı bir amca beni övücü cümlelerle tebrik etti. böyle bir tepkiyi hiç beklemiyordum doğrusu. çok şaşırdım. neden böyle söylüyorsun amca kim olsa aynı şeyi yapardı vs. dediysem de amca ısrarla kimsenin yapmayacağını söyledi. amcanın sözlerini hak ettiğimi bilmiyorum ama günün mutluluğuydu adıma.