şükela:  tümü | bugün
  • bana nedense daha bi sempatik geliyo bunlar..
  • sol cebinde biraz para ile bir kredi kartı ile ehliyet, sağ cebinde de telefon vardır sadece. yeterlidir de, ama yine de ben küçük bir kartlıkla çözüyorum olayı.
  • para, kart ve kimliklerini, ceplerinde taşıyan, kartlarının manyetiği zırt pırt bozulan, kimlikleri ise sürtünme dolayısıyla aşınarak bembeyaz hale gelmiş erkeklerdir. cepleri çoğunlukla aşağı sünmüş bu erkek grubunun, her bir cebi, gerektiğinde kolayca bulunması için belirli bir kart grubuna ayrılmıştır. örneğin anahtarlar sol arka cepte dururken, sağ arka cep paralar, sağ ön cep kimlikler, sol ön cep ise kredi kartlarına ayrılmıştır. bu erkekler sürekli kart veya para üzerine oturdukları için, kıçları nasır bağlamıştır.
  • cüzdanını bi mekana girişinde birinci vazifesiymiş gibi çıkarıp masaya koyan erkeklerden iyidir kanımca.
  • o koca zımbırtıyı neresine sokacağını bilemeyen, bi yere oturduğunda masanın üstüne cüzdan sigara telefon anahtar koymadan siparişini veremeyen erkeklerden olmak istemeyen, bin tane kimliği cebinde gezdirmek yerine tek kart + ehliyetten fazlasını taşımayan, pratik insanlardır.. kot tişört dolan işte ne güzel.. değilse ahmet yılmaz'ın tabiriyle manifaturacı götüne nasıl sahip olunur onlar da bilir..
  • sigara paketinin jelatininin icine ehliyet bankamatik ve kagit para koyan adamdir.

o paket bittiginde bunlarin tamamini cope atmisligi vardir.
  • iş kartları, kredi kartları, bozuk paraları afedersin ama götüne sokabilen erkek olmalıdır. yoksa nerene sokacaksın müdürüm afedersin.

(bkz: çanta)
  • en az 3 kere kaybetmiş ya da çaldırmış, cüzdan taşımamaya yemin etmiştir.
  • cüzdan taşımaktan nefret eden erkeklerdir. cüzdan yerine bir adet metal, şık bir kartvizitlik temin edilir. içine kredi kartı, ehliyet, banka kartı, öğrenci kimliği vb. konulur.(evet sığıyor hepsi sorun olmuyor.) böylece kartların eskimesi gibi bir sorun olmuyor. normal kartlıklardan daha küçük olduğu için cepte de gayet rahat taşınıyor. az bir miktar nakit de bu kartvizitliğe eşlik edebilir. nasıl olsa artık heryerde çöp kutusu gibi atm bulmak mümkün.

sol cepte telefon sağ cepte kartvizitlik mutlu mesut gezilir, dolaşılır. şahsım tarafımdan uzun zamandır test edilmiş ve onaylanmıştır.