şükela:  tümü | bugün
  • şimdilerde kulağa nostaljik gelen eylemdir..

ergenler biz bunu yaptık lan bilin istedim.
  • geçti artık o günler şimdilerde şu var:

(bkz: cüzdanında prezervatif taşımak)
  • inanılmaz nostaljik olduğu falan iddia edilmiş. ne alakası var? sevdiğin insanın fotoğrafını cüzdanında da taşırsın dikiz aynanın bi köşesine de yerleştirirsin. hiç önemi yok nerede olduğunun, önemli olan sevmek.
  • ben de yaptım bunu ancak benim biraz daha sembolikti. telefonumda zaten onlarca fotoğrafı vardı, o vesikalığı çok nadiren çıkartıp bakıyordum. ancak cüzdanda durması beni mutlu ediyordu.
  • yaptığım eylemdir. cüzdana manevi hava katar. paradan çok aşkı tercih edenlerin eylemi diyip mübalağa yapmak isterdim. ayrıldık. fakat hala durur fotoğrafı. en arkaya koydum bir hışımla. şimdi küçük kardeşime bakıp umut doluyorum.

edit: prezervatifi kotun arka cebine koyun!
  • üzerinden yıllar geçmesine rağmen, hafızadan silinmeyen yüzü ve burnunun direğini sızlatan kokusu..

fotoğraf yerine bunu taşıdım hep.
  • babamın boyut olarak biraz küçük olan fotoğrafının arkasında sevdiceğimin simpsonlu tişörtü ile 9-10 yaşlarındaki hali duruyor. bazen saçı, bazen omzunun bir kısmı görünüyor. bazen dışarı çıkarıp çocukluğunu okşuyorum sevdiğimin. sanırım onun yanında olamadığım zamanların açığını o fotoğrafla kapatacağım *
  • bitcoin dominansı sonrasında bir nostalji olarak hatırlanacak sanırım...
  • biz dinazorlara ait bir gelenekti.

ön şart; fotoğrafın vesikalık olmasıydı. ödeme yapmak için cüzdan çıkarıldığında fotoğrafı herkes görmesin diye de ayrı bir özen gösterilirdi.