şükela:  tümü | bugün
  • her ikisinide kullandım, şuan ki arabam dsg. karşılaştırma icin cvt de herhangi bir sorun yaşamadım ama otomatik değilmiş gibi her vites geçişini tektek hissettirirdi üstüne cokkk yavasti. dsg ile beş yıl ve 50+ üstü km oldu, henüz hata vermedi, hız ve konfor olarak cvt dsg nin çeyreği etmez ama aklınızın bir köşesinde ya arıza verirse diye her zaman bir düşünce vardır. ikinci elde dsg tercihi yapmam ama sıfır alacaksa gene dsg alırım, yedi sene zaten garanti veriyor doğuş, dsg de sorun çıkarsa karşılıyor
  • "dsg kullanmak düz vites araba kullanmaktan daha zor" yazmış biri.
    zihinsel engelli heralde.

tanım: enteresan bi v.s çeşididir. 150bin km oldu hala şu dsg'yi bozamadım. demek ki gerizekâlılık bende.
  • ancak bir scooterda ise cvt’nin kazanacağı versus.
    edit:anlam
  • cvt ve cvt vites geçişi aynı entry de yazanların hangi konuda konuştuklarından emin değiller gibi hissediyorum.
  • nissan note cvt’li arac sahibiyim. (2015 ) bu aracın otomatik vitesi icin yapilacak herhangi bir bakimi var midir? kac binden sonra bakim yaptirmaliyiz? motorlardaki periyodik yag degisimi gibi bir yag degisim soz konusu mu? bilenler yesillendirirse sevinirim.
  • ulan biriniz de demiyorki dsg ne cvt ne aciklayayim, metrobus kulllana kullana o kadar uzaklasmisim ki konudan...
  • (bkz: zf8hp)
  • şu cvt’nin vites geçişi konusuna açıklık getirelim. bildiğim kadarıyla cvt’de vites geçişi yok çünkü vites yok. sonsuz vitesli gibi bişey. ancak üreticiler yapay olarak vites aralıkları koyuyorlar. ben de anlatan adamların yalancısıyım.
    tanım: tabi ki dsg
  • benden başka farkına varan var mı bilmiyorum ama bu ülkede honda sahipleri terörü diye bir şey var.

bu adamlar honda'ya taparlar. hatta yıkarlar, yağlarlar gerekirse götlerine bile sokarlar ama honda'ya ve herhangi bir donanımına laf ettirmezler.

arabayı pusturma bunlarda, camlara kapkara film çekme bunlarda, modifiye bunlarda, abart egzoz bunlarda.

gördüğünüz yerde kaçın.
  • continuously variable transmission* küçük ve güçsüz motorlarda korkunç derece kötü performans verir. otomobil sürekli bağırır durur. bu şanzımanı küçük motorlarda kullanıp memnun kalan varsa bir önceki araçları neydi ve beklenti seviyeleri ne seviyede bunu iyi ölçmek lazım.

sürekli değişken şanzıman olarak adlandırabileceğimiz bu sistemde aslında sürekli ve sonsuz bir vites değişimi yaşanır. bazı araçlarda önceden ayarlanmış oranlar ile vites değiştiriliyor hissi verilir.

dsg kullanımı keyiflidir, hızlıdır ancak sorun yuvasıdır. yeni modellerde azaldığını umuyorum.

bir çok üretici yakın dönemde 8 ileri veya 9 ileri tam otomatik şanzımana geçti. sizlere de tavsiye ederim.