şükela:  tümü | bugün
  • cyanogen isimli geliştirici grubunun android m tabanlı özelleştirilmiş rom'u. gayet hafif ve hızlıdır. cm12'ye göre çok büyük numarası olmasa da (görsellik v.s.) android m'in olanaklarından maksimum derecede yararlanılıyor bu sürümde, kaldı ki android m ile android l arasında zaten dramatik farklar yok.
  • lg g2 için söyleyeyim: kurmayın. çift tıklama ile ekranı açıp kapatma verimli çalışmıyor.

(bkz: #56670260)

yıl sonra editi: halt etmişim, kurun. çok uzun zamandır kullanıyorum ve çok da memnunum.
  • lg g2 mini, lg l70, lg g3 beat ve lg g3 s için nightly sürümü duyurulmuş olan rom.
  • oneplus one'imda surekli google play services'in crash olmasina sebep olan rom. 3 saniyede bi uyari cikiyor. muhtemelen gapps 5.1'de kaldi ama rom 6.0 ondan oluyor.
    ısin kotusu recovery ye de boot edemiyorum. forum gezmekten bi hal oldum yine.
    ama rom guzel olmus ona laf yok. keske bataryayi da inceleme firsatim olsaydi adam gibi kullanimda.
  • oneplus one'a daha yeni gelmiş olan sürümdür. performansı acayip çoşturmakla beraber, pil ömrünü de enteresan bir şekilde uzatmıştır.
  • emektar samsung galaxy note 2'mi coşturmuş romdur. tavsiye ederim. henüz hatasını görmedim.

edit: kamera hatali. hafiza karti efektif kullanilamiyor. rezaletmis.
  • samsung galaxy s4 i9500 için alberto96 nickli bir arkadaşın optimize ettiği sürümü bulunmaz bir nimetmiş.

(bkz: http://forum.xda-developers.com/…nmod-12-1-t3283820)

özellikle batarya optimizasyonu için lightweight kernel ile birlikte deneyebilirsiniz.
  • bilgisayarında android kurmak isteyenler için bu modun x86 versiyonu çıkmış. indirmek ve denemek isteyenler bu taraftan : http://osdn.org/…id-x86/android-x86/cm release 13.0
  • samsung s4'üm için şurdaki romu yükledim. ilk defa kurduğum için 2-3 saat uğraşmam gerekti. hatta telefonu brick yaptım ve odin ile geri döndürdüm.

biraz uğraştırdı ama telefonum şu an için eskisine göre daha hızlı. app'lar daha hızlı açılıyor ve herhangi bir kasılma yok. verdiğim linkteki lightkerneli yapmadım fakat yinede batarya eskisine göre daha verimli çalışıyor.

googledaki app ve ayarların yedeklemesi açıksa otomatik indirebiliyorsunuz. fakat nedense telefondaki numaralarım yedekli olmasına rağmen googledan yada samsungdan direk olarak alamadım. allahtan öncesinde elim ile sd karta yedekleme yapmıştım. smslerin hepsi gitti. geri alamadım.

whatsapp'a gelirsek, ilk açtığınız vakit program telefonunuzda rom yüklü ve biz buna destek vermiyoruz diyor fakat telefon numaranızı girdikten sonra onay mesajını onayladıktan sonra bütün mesajlar ve medyalar geri geliyor.

samsungdaki gibi ana ekranda hava durumu widgetı yok. o yüzden kendiniz indirmeniz gerekiyor.

kamera açılışı oldukça hızlı. takılma yok. ayarlardan isterseniz güç (tuş kilidi) tuşu ile çekim yapmanıza izin veriyor.

multiscreen açık değil. o yüzden burdaki gibi ayarlardan açmanız lazım. multiscreen asıl romdaki gibi kullanışlı gelmedi nedense.

romu kuralı henüz 24 saat bile olmadı. tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim.