şükela:  tümü | bugün
  • black friday'den sonraki yani sukran gununden sonraki pazartesi. black friday'in internet versiyonu.
  • ekonomiyi canlandırmak için bir gün yetmez.

şükran günü'nün ve kara cuma'nın içinde olduğu kasım ayını alışveriş ve indirim ayı yapmak gerek. hatta şükran günü'nden noel'e (yılbaşı değil, x-mas) kadar olan yaklaşık bir aylık süre indirim mevsimi olmalıdır.

a.b.d. için indirimli alışveriş mevsimleri:

kasımın son haftası + aralık ayı = kış mevsimi (şükran günü, noel indirimleri)
    martın son haftası + nisan ayı = bahar mevsimi (paskalya günü indirimleri)
    mayısın son haftası + haziran ayı = yaz mevsimi (yaza hazırlık, tatil indirimleri)
    ağustosun son haftası + eylül ayı = sonbahar mevsimi (okula dönüş indirimleri)
  • markalarimizin henuz kesfetmedigi, black friday'i takip eden ilk pazartesidir.
  • black friday izdihamından tek parça çıkabilen ürünlerin indirimli satıldığı gün.
  • amazon almanya sitesinde, sepete atınca güzel indirimler yakalanabilir.

türkiye'ye gönderilen ürünleri ve "satıcı: amazon" filtresi uygulamayı unutmayın.
  • daha trendyol'un henüz keşfedemediği black friday indirim furyasının devam günü.

tanım: black friday'den sonraki ilk pazrtesi günüdür.

edit: imla
  • black friday'in laciverti. her yerde tuketim cilginligina giydirirken kendimi bir anda telefon, e-reader, saat ve ayakkabi alirken buldum sayesinde. iyi bok yedim.
  • bu sene black friday indirimi yapmayı deneyen firmalarımız, sanırım cyber mondayi seneye deneyecekler.

ama şöyle yapın; 200.-tl yazın, üstünü çizin, 50.-tl yazın, sonra da black friday diyin. biz de bir ay önce ürün için yapılan yorumlardan şunu okuyalım: "47 liraya kaçırılmayacak bir ürün" !
  • artarak devam etmesi umulan gün.
  • 2017 yılında sönük geçendir.