şükela:  tümü | bugün
 • 2018 yılında 26 kasım yani bugüne tekabül eden, her sene black friday sonrasındaki ilk pazartesi yapılan, teknoloji ürünleri için online alışveriş sezonunun ve indirimlerin başladığı tarihe verilen isim.

  türkiye'de hangi firmaların yaptığını bilen yazarlar ve çaylaklar yeşile lütfen
  uygun bir mekanik klavye almak için kullanacağım, hoş bir f/p'si ve genel kullanım amacı kodlama olan klavye bilen varsa yeşile lütfen

  fırsat editleri: edx'te cm2018 (camelcase) koduyla tüm kurslarda %15 indirim var (bkz: edx) işbu site
  tr amazon sayfasın 'en iyi pazartesi' şeklinde sunulan fırsatlar (bkz: amazon türkiye) işbu fırsatlar
  linux derneği sertifika sınavlarında bundle (bkz: bundle) %60 fırsat sunulmuş, bir de tişört veriyorlar, geekler bunu beğendi (bkz: linux foundation) işbu bundle fırsatlar
  indigo dergisi türkiye'deki fırsatlar için liste yapmış (bkz: indigo dergisi) işbu liste
 • black friday indirimlerinin devamıdır.
  black friday indirimleriyle 1 dolara .com .net gibi bir sürü indirimli domain kuponu dağıtmış olan namecheap, şimdide cyber monday kapsamında yeniden saat başı indirimli kupon dağıtıyor. ucuza hosting ve domain kuponu almak isteyenler kaçırmasın. adettendir buyrun bu da link namecheap
 • satış stratejisidir.
 • daha trendyol'un henüz keşfedemediği black friday indirim furyasının devam günü.

  tanım: black friday'den sonraki ilk pazrtesi günüdür.

  edit: imla
 • özellikle amazon siteleri ve aliexpress'tei elektronikte faydalı indirimlere sahne olan gün.
 • hepsiburada ve trendyol tarafından henüz keşfedilmemiştır.
 • şunun başlama saatini greenwich’e göre sabitleyelim de globalleşen dünyada bir kolaylık olsun. ismine bakıp da perakende robocop satılan gün sanırsın halbuki bebeğin kıçına bez eve ucuz tuvalet kağıdı aldığın sıradan bir alışveriş tuzağı işte.
 • şükran günü yani thanksgiving‘i takip eden ilk pazartesi. online alışveriş için indirim günüdür.

  ilk kez 2005 yılında ortaya atılmıştır. bugüne kadarki rekorunu da 2010 yılında kırmıştır. istatistikler en çok alışverişin, tatil sonrası ile dönen kişilerce işyerinden yapıldığını göstermiştir. yani black friday günü alışverişe doyamayanlar, hızını alamayıp cyber monday günü iş yerinde çalışmak yerine alışveriş yaparak cyber monday’i canlandırmaktadır. kişisel tahminim, bu istatistiki verinin önceden bilinerek, cyber monday’in icat edilmesine yol açtığı yönündedir.
 • bu sene sadece morhipo ve sephora'da indirim olan gün.

  normalde cyber monday zamanı daha çok indirim olurdu. hatta arkadaşlarım* iki sene üst üste, çok da uygun fiyata notebook almıştı. bu sene de ben yeğenime bir laptop alayım dedim ama indirim falan hak getire.

  işin diğer bir ilginç yanı da cyber monday'i sallamayan neredeyse tüm alışveriş siteleri black friday ayağına kasım ayı boyunca indirim yaptılar. bundan sonraki indirimleri nasıl yapacaklar merak ediyorum.

  edir: imla
 • (bkz: coming soon)