şükela:  tümü | bugün soru sor
 • londrada camden town ve bir kac yerde daha bulunan futuristik kıyafetler satan, icinde bi clubı aratmayacak derecede yuksek volumede muzık calınan magaza. inannılmaz kıyafetler var, ordan giyinenlere bırakın turkiyeyi londrada bile uzaylı gozuyle bakılabilir. magazada calisalnarin kıyafetleri ve sac stilleri de gorulmage degerdir. icinde her an bi dj bulunan asmis tarz bi magaza.
 • iceri girdiginizde kendinizi bi film sahnesindeki az sonra kabinde vampirlerin saldirisina ugriycak hicbir $eyden habersiz gerzek turist gibi hissettiginiz mekan.
 • bahadir boysalin yaratici oldugunu dusunenlerin paraya kiyip gidip gormesi gereken esin kaynagi
 • çok yakışıklı/güzel ama bir o kadar da "ilginç" tipli tezgahtarlara sahip, içerde tarama techno çalan, ara ara kendi compilationlarını yayınlayan, ana mağazası camden town'da yer alan, ama hollanda'da, tokyo'da, ibiza'da da mağazaları olan bir inanılmaz giyim markasıdır.

  alafortanfonili ürünler (ışıklı tişörtler, kendinden mataralı tulumlar, vesaire...) genelde pahalıdır, daha az alafortanfonili olanlar genel londra fiyatlarıyla benzerlik gösterirler. içerisini gezerken insanın fiyatlara rağmen herşeyi alası, tezgahtara da asılası gelir, ama bir noktada gerçek hayatı, istanbul sokaklarını, normalde nasıl giyinildiğini, istanbul'daki techno ortamını* filan hatırlayınca, davranış düzeltilir, tıpış tıpış dışarı çıkılır.
  cyberdog kalplerde tatlı bir anı, bir tuhaf deneyim olarak yer eder, ama bizden para kazanamaz.

  http://www.cyberdog.net/
 • hiçbir şey alınmasa bile, ki alınmalıdır, yaratıcılık namına bişeyler yapan her bireyin bu markanın özellikle pantalonlarını görmeleri gerekir. bu sezon tavır takınıp "making war for peace is like fucking for virginity" sloganlı t-shirtler yapmışlardır, mavi ışıkta daha da bir ışıl ışıl parlar.
 • en alakasız adamı bile alışveriş manyağı edebilecek bir mağaza.birde girişteki fütüristik banklarda dj kabinin hemen yakınında kafası güzel güneş gözlüklü tipler oturup sallanıyorlar genelde.paraları yok herhal clublara gidecek oracıkta takılıyorlar kafalarına göre. blacklight kısmında sergilenen ganimetler adamı delirtir resmen.tezgahtar arkadaşlarda yanaşmaya bir cesaret ederseniz süper tatlı şahsiyetlerdir.
 • 96 ve 97'de mac os'la birlikte gelen opendoc temelli browser. zamanın küçük ekranlı ve düşük çözünürlüklü bilgisayarları için gayet pratik bir özelliği vardı. pencerenin boyu değiştirildiğinde sayfa da pencereye sığdırılıyordu. özellikle o aklımda kalmış çünkü o tarihte 640*480 ekranlı bir lc iii'le giriyordum internete, pek faydalı oluyordu. yani iphone'daki sitenin ekrana sığdırılması ve istendiğinde yaklaştırılması mantığını ilk kez orada gördüm diyebilirim (belki ilk değildir ama benim için ilkti).

  o yıllardaki bir iki yeniliğini gösteren ufak bir video:
  http://www.youtube.com/watch?v=jgbkgtxnjju
  linkleri daha sonra tıklayıp açabilmek için masaüstüne sürüklemek gibi günümüzün olmazsa olmazı bir özellik, o günlerde çok önemli bir yenilik işte.

  bu da beraberinde gelen doc builder'ın videosu.
  http://www.youtube.com/watch?v=vm6mfypezmq
 • içinde fotoğraf çekmenin yasak olduğu, acayip şeyler (futuristik diyim de bişiye benzesin) satan dükkan.
 • neon renklerle ve harika tasarlanmış robot mankenlerle süslü ilginç bir uzay çağı deneyimi bu mağaza. baya güzel değişik ve de eğlenceli şeyler var. fakat normal hayatta giyemezsin edemezsin düşüncesine ortamdaki tiplerin enteresanlığı da eklenince insan kendi sıradanlığını sorgulamaya başlıyor bir süre sonra. hani tamam ordaki çalışanlar gibi aşırı uç olalım demiyorum da biz nerdeyse saçını farklı renge boyamış insana bile tuhaf bakan bir milletiz sonuçta. neyse. müzikti ışıklardı derken ortama çok rahat adapte olunuyor da iş ordan çıkıp sıradan hayata dönmeye geldi mi bir moral bozukluğu olmadı desem yalan olur.
 • içeride müziği dj in çaldığı, balkonlarda dansçıların olduğu enteresan ürünler satan mağazadır. oldukça farklı tasarıma sahip kıyafetler ve aksesuarlar satar. öyle ki gözlerinizi aynaya çeviren lenslerden tutun, ışıklı kıyafetlere kadar çok farklı ürünler vardır. alt kattaki erotic shop kısmında ücretsiz striptiz izleyebilirsiniz . bütün personel belgesel çekilecek kıvamda anormal. saçları, kıyafetleri ile marjinalliğin bile ötesinde tipler. enteresan olan, londraya ilk geldiğimde girmiş olduğum ilk yer burasıydı. yaşadığım dumuru anlatamam. heryerde fotoğraf çemek yasak uyarıları var. caps ver diyenlere şimdiden söyliyim.