3192 entry daha
  • millet oynamış üstüne beğenmemiş vay amk... lan bende fifa15 ten sonrası yok , ne diyorsunuz siz ??
  • seneler sonra gaza gelip ön sipariş verdiğime pişman eden oyun. ultra ayarlarda oynatan bir laptop ile oynadım... oyun rpg değil, yapay zeka yok.. fps desen fps değil.. yazık gerçekten şuna verilen paraya... iyi reklam yaptılar iyi kazık attılar...

almayın paranıza yazık.
  • oyun yok oyun dünyadan haberiniz yok bu kadar cehalet çoluk çocuk muhabbeti yaptiniz yeter amk.
    2018 yilinda verilen 45 dklik gameplayde 1080ti ekran kartıyla 4k 30 fps stabil olmuştu.

oyunu hazırlayan ekip tamamen dağıldı yollar ayrıldı ana kadro yok mecbursun bu kadar reklam pazarlama idare edeceksin öyle veya böyle çikacakti çıktı.

buglar araçlar ve araç fizikleri kazalar şehirdeki insanlar yapay zekanin tepkileri polislerin tepkileri trafiğin tek düze oluşu grafiklerin bir dolu hataları hepsi bu yüzden 4 kere makyajlandi ve hala bu şekilde zamanla patchler ve updateler ile kotarmaya bakacaklar.

ps4 ve xbox one yani son nesilde performans ve kalite beklemeyin bu açık ve net olarak ortada böyle bir kapasite güç yok çünkü ayrıca eski nesil konsollar için adam bilerek slow hardware mode koydu çünkü oyun işlemci ve grafik gücü yaninda hızlı bir m2 ssd istiyor.

pc tarafı iyi yeni nesil grafik kartlarıyla akıyor hatta gtx 1060 6 gb bile orta yuksek mix ayarlarda 1080p çözünürlükte 40-60 arasi geziniyor hizli bir ssd ve ryzen 5 3600 işlemci ile. bu cahilleri çoluk çocuğu kim doldurdu buraya amk.

ps4 dediğin alet 7 yil önce çıkmış bir hardware bir sistem bir altyapi ps4 pro ise tarafı daha olumlu 30 fps genelde stabil çatışma ve yoğun bölgelerde 20-30 fps arası değişiyor yine baz ps4 grafik ve çözünürlük açısından kendini kısıtlıyor ve görüntü berbat anlayin artik şunu sacma sapan mesajlar atmayin.

amd ryzen işlemcilerde hyper threading yani sanal çekirdeklerin devreye girmesi olayi yok kullanilmiyor 6 fiziki çekirdek çalışıyor diğer 6 sanal işlemci yok pasif durumda çünkü oyun temelde smt yani simultane multi threadi devreye sokamiyor güncelleme gelecek yeniden.

minimum ikinci el gtx 1060 6gb ryzen 2600 veya 2.nesil 3600 iyi bi ssd hadi ucuz olsun sata ssd alin farkı göreceksiniz. ve oyunda ps4 pro yer yer 1200p - 900p baz ps4 ise 900p -720p ye kadar düşüyor.
  • ps4'te 7 saat sonrasında tecrübelerimi paylaşayım.

öncelikle şu videoya bakalım:
    https://www.youtube.com/watch?v=dc1fu98fxnm

oyuna olan tepkilerin esası bu aslında. her npc'nin kendi rutinleri olacak, capcanlı şehir olacak, uçacak kaçacak dediler (bir cd projekt will make you his bitch filan demedikleri kaldıi,liseliler bilmez), sonuç olarak ai'sız, donuk, her tür teknik açıdan sorunlu bir şey çıktı. insanlar oynayabilse fena olmayan bir oyun da olacak belki ama herkesin rtx 923432'leri yok. kalan kitle ya oyunu framerate düşüklüklerinden oynayamıyor, ya da konsollarda gta vice city grafiklerini sineye çekmek zorunda kalıyor. şaka değil, gerçekten bazı iç mekan kaplamaları 2003'ten falan kalma.

esas kötü olan şey, 6-12 aylık bir sürede arka arkaya çıkarılacak patch'lerle çözülemeyecek daha ciddi sorunları var bu oyunun. korkunç bug'ları bir yana, hem düşman hem npc'lerin gta 3 seviyesinde bile olmayan yapay zekası, en ufak bir hadisede 3 metre ötede spawn olan (ve öteki sokağa koşarak kaçınca kaybolan), pathfind algoritması filan olmayan polisler, kamerayı çevirince spawn olup arkaya dönünce despawn olan karakterler.. ve bir rpg olarak oyunda yapılabilecek pek bi rol olmaması. özellikle aksiyon sahnelerinin bir kısmı o kadar anlamsız ki cutscene gibi oturup izleseniz de tüm karakterleri headshot manyağı yapsanız da çoğunlukla script edilmiş şey oluyor: sizi kovalayanlar bi yerlere çarpıp patlıyor. bu berbat tasarım tercihleri esas bu oyunu kötü yapan şeyler.

muhtemelen gerçekten güzel bir hikayesi var ve high end donanımda eşsiz bir görselliği var. ama gelinen şu durumda 7 saatlik oynayış sonrası bu 5 senedir beklediğim oyunu acaba satıp tekrar rdr2 mi oynasam diye düşünüyorum. öyle bir oyun.
  • xbox series x’te performance modunda xbox 360 grafikleriyle oynadığım oyun. bu ne biçim görüntü lan yanlış versiyonu falan mı indirdim diye düşündüm başta da öyle bir şey yokmuş. gerçi quality modunda da görüntü pek bir şeye benzemiyor.
  • bok gibi oyun
  • ilk defa bir oyunda kafamın iyi olması düşüncelerimi değiştirebiliyor. soundlar mı yoksa atmosfer mi bilmiyorum ama değiştiriyor işte. oynadığınız sekansları ya da sonrakileri bir de kafanız yüksekken oynayın anlayacaksınız.
  • combat'ta zorlananlar için oynun en op özelliği smart link sanırsam. 19 saat boyunca durmadan yan görev ve random event kasarak elde ettiğim 2 smart weapon ve smart link cyberware'i ile hard görevler bildiğin çocuk oyuncağına dönüştü. 11 street cred ve 21k para toplayarak viktor'daki epic link alınabiliyor. düşmanı bir kez ekran çerçevesine aldıktan sonra bir köşeye tünüp boşluğa durmadan ateş ediyorsunuz ve kurşunların otomatik olarak elemanların kafalarına isabet edişlerini izliyorsunuz. uygulaması da keyifli oldukça.
  • eveeeeet sanırım oyunun yapımcı firmasıyla daha 6 ay önce witcher 3 oynayarak tanışan benim bir kaç söz söyleme vaktim geldi.

öncelikle witcher 3 hastasıyım. 130 saate yakın oynadım bu oyunu buglar yüzünden bıkmasam bir o kadar daha da oynardım herhalde.

sonra başak böyle oyun filan var mı derken bu oyunu fark ettim. ön sipariş alınıyordu o zamanlar witcher 3 ü yapan adamlar kötü oyun yapmaz diye düşündüm bir an ama sonra tuttum kendimi vermedim ön sipariş. oyunla alakalıda bir hype yoktu bende çünkü ben orta çağ adamıyım, kılıç adamıyım punk munk gelmez pek bana. dedim ''gelsin bi torrent çakarız beğenirsem alırım.''

neyse oyun geldi kurup oynadım henüz 5. saatteyim ama olum ben oyunu beğendim lan. ben içine çekti valla. tamam ufak tefek hatalar oluyor ama olsun ne yapayım ben konuya bakarım, icraate bakarım. yapay zeka mal mal bakıyormuş filan sikimde olmaz şahsen. zaten çıkıp serbest dünyada mal mal gezmek bana pek çekici gelmez. görev yapmak daha eğlenceli geliyor bana. oyunda serbest dünyada ne gezicem amk vaktim varsa çıkar dışarda gezerim asosyal bir ezikmiyim lan ben oyunda boş gezicem?

ama bir witcher 3 tadı aldın mı derseniz almadım. çünkü dediğim gibi ben orta çağ adamıyım ama oynarmıyım? tabi ki oynarım hemde 3 ayrı karakterle 3 kere oynarım hiç problem değil yeter ki witcher 3 teki gibi saçma buglar yüzünden ana hikayede ki ilerlemem durmasın.

peki geldik can alıcı soruya 250 lira verirmiyim? yok be. red dead 2 ye çıkmadan 300 lira bayılıp almış adamım ama o oyun kendini konsollarda kanıtlamıştı ve bir orta çağ olmasada sevdiğim tarihlerde geçiyordu. hem geçtiği zaman hemde oyunu henüz yeterince tecrübe edemdiğimden açıkçası 250 lira vermem ben bu oyuna. ha oynadıkça fikrim değişir bilemem ama şu haliyle indirimle 100 liralara düşmeden almam açıkçası.
  • gta ile gayet karsilastirilabilir. sunu artik herkes farketmisken hala rol yapma oyunu bu abi kafalarina girmeyin. bu oyun bir rpg degildir. rpg soslu acik dunya aksiyon oyunudur. silah gelistirme, kabiliyet dedigin sey artik god of war da bile var. ana hikayenin disinda gorev almak da bir oyunu rpg yapmaz. rpg ana hikayeyi kendin olusturmandir. oyun su an ne yapmami istiyor degil, su an ne yapsam acaba diyebiliyorsan bu bir rpgdir. bunu daha iyi anlamak icin en guzel orneklerden biri 1998 yilinda cikan fallout 1’i ele alalim mesela. oyun en basta sana sadece sunu diyor: haci dunya radyasyon dolu, biz bir vaultta yasiyoruz ama su pompasinda kullandigimiz chip’imiz bozuldu, git bize bi tane bul yoksa 90 gunde icmek icin suyumuz kalmayacak ve tum vault koca bir tabuta donusecek. hepsi bu kadar. disari ciktiginizda ister her dakika vaulttaki kardeslerinizi dusunup cipin pesine dusun, ister geldiginiz yeri unutun ister daha buyuk davalari farkedip onlar pesinde kosun, dini meselelere kafayi takin, ya da ustun teknoloji kullanan bir organizasyona katilip mutantlara savas acin, ya da yol kesip adam olduren eskiya olun size kalmis. ha bir de tum bunlari yaparken de secimlerinizin diger seyleri etkiledigini dusunun. ornegin laf arasinda biri ya sizin vault neredeydi dediginde agzinizdan kacirinca sonucunu cok sonra farketmeniz gibi. simdi bir bu tanimladigim seye bakin bir de oynadigimiz oyuna. witcher 3 bile tam anlamiyla bir rpg degilken bunun olma ihtimali hic yok.
2461 entry daha
hesabın var mı? giriş yap