şükela:  tümü | bugün
 • atiba reis tarafından beşiktaş'a önerilen orlando city forması giyen 1995 doğumlu kanadalı forvet.

  atiba önerdiyse izlemeye bile gerek olmadan alınır. gelecek vadeden genç bir forvet alınacak haberi duymuştum. umarım bu arkadaştır.

  link
 • atiba önermişse direk alsınlar ki sanırım marceloyu da atiba önermişti.
 • atiba hutchinson'ın futbolu bıraktıktan sonra beşiktaş'ta kalması gerektiğini gösteren bir öneri daha. adam yaptığı bir marcelo önerisiyle kulübe bir buçuk yıl boyunca hizmet edecek kaliteli bir stoper ve 5,5 milyon euro para kazandırdı. bu genci de umarım değerlendirmeye alırız. 1.88 boyunda, 22 yaşında siyahi forvet. kanada milli takımıyla da 20 maçta 5 gol atmış. 76 mls maçında da 39 golü var. özellikle dikkat çeken daha 18-19 yaşındayken mls'te 27 maçta 17 gol atmış. bu çocuk iş yapar burada.

  yalnız izlerken sağ ayaklı mı sol ayaklı mı anlaşılması zor. atiba'nın sahip olduğu aksak koşu stili sanki larin'de de var. bazen topla dribling yapacağını düşündürürken koştuğu ayakla gerilmeden sert bir şut çıkarabiliyor. ilginç bir stili var.
 • atiba önerdiyse bırakın futbolcu olarak almayı evlatlık olarak bile alınır. fikret başkan nüfusuna alsın, işi sağlama alalım.
 • 2015 1. tur 1. sıradan draft edilmiş futbolcu

  draft edilmis futbolcu mu olur lan
 • kuzey amerika'dan gelecek her futbolcu zeki, caliskan ve ahlaklidir.
  besiktasima yakisir.
 • cyle larin mls'in en önemli forvetlerinden biri şu anda.

  fiziki özellikleri öne çıkan bir oyuncu ve mls'te bu özellikleriyle iş yapıyor. golcülüğü ve pozisyon alması da mls standartlarında oldukça iyi fakat şunu söylemek gerekiyor mls savunmanın neredeyse hiç yapılamadığı bir lig. larin'in bu sezon attığı goller ve girdiği pozisyonları düşündüğüm zaman aklıma genelde savunma arkasına kaçışlar ya da 2'ye 1'lerden ziyade bireysel çabasıyla yarattığı tehlikeler ya da hava topları geliyor. öte yandan oynadığı takım (orlando city) pozitif futbol oynamaya çalışan fakat çok da yetenekli olmayan bir takım. kaka çoğu maçta oynamadı ve kalan maçlarda larin elinden geleni yaptı.

  şahsi kanaatim saha içinde faydalı bir oyuncu olacağı yönünde çünkü türkiye fiziksel üstünlüğü olan oyuncuların iş yaptığı bir ülke. şöyle toparlayalım:

  1- larin geçtiğimiz haftalarda alkollü araç kullanırken yakalandı ve eyalet kuralları gereği kısa süreli bir programa dahil oldu. bu süreçte sanırım 2 resmi maç kaçırdı. genç bir oyuncu, türkiye gece hayatı etkileyebilir.

  2- kanadalı bir oyuncu ve kuzey amerika sistemiyle yaşıyor. atiba da öyleydi diyeceksiniz fakat atiba avrupa'da farklı ülkeler görmüş bir oyuncu. bu ülkeler sosyal yaşam olarak türkiye'den üstün olabilir ama asıl mesele alışık olduğu ekosistemin dışına çıkmış ve bu olgunluğa eriştikten sonra türkiye'ye gelmiş olması. larin ise çok genç, ayrıca milenyum çocuğu. amerika'dan sonra türkiye'ye adapte olması zor. kim olsa zor yani. o kadar para bilmem ne hedehödö demeyin. dinamikleri o kadar farklı ki iki ülkenin bazı konularda. şenol hocaya çok iş düşer. burada maçlar "şehitler ölmez vatan bölünmez" ile başlıyor.

  3- kendi takımında takımı sırtlayan bir oyuncu. sorumluluk almaktan kaçınacağı düşünmüyorum ayrıca oyunun geliştirmek de istiyordur. saha içinde her zaman hırslı bir görüntüsü var. orlando city'nin pek bir iddiası bulunduğunu da söyleyemeyiz bu ara. playoff yapsalar bile devamı gelmeyecek.

  4- türkiye ve amerika'da oyuna bakış tamamen farklı. 2 kategoriye ayırabiliriz. a) spor müsabakaları onlar için tamamen eğlence. kaybettin mi? peki tamam, hadi pizza yiyelim. türkiye'de ise "vur kır parçala". b) saha içinde de pozitif bir futbol var amerika'da. hakemler genelde oyunu devam ettirmeye çalışıyor, katı bir savunma düzeni yok, taktik disiplin üst düzey değil ve çok gol oluyor. larin bunlara adapte olmak, bunları bilerek gelmek zorunda. bir tek taktiğin fazla uygulanamaması konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. bam bam bam.

  özet: bence potansiyelli bir oyuncu fakat bir drogba performansı beklememek gerekir gelirse. mls oyuncuların yeteneklerini tartmak açısından çok da iyi bir sahne değil maalesef. 3.5m değerinde bir oyuncu mu? bunu da bilemeyiz, avrupa'da kendini göstermesi gerekiyor. ben sıkı bir mls takipçisi olarak larin'in mls'te iyi bir takımda oynamasını ya da avrupa'da kendini geliştirmesini çok isterim. beşiktaş'a gelirse de seviye atlayacağına inanıyorum. seviye atlatacağından emin değilim. beğendiğim bir oyuncu.
 • takımı orlando'nun bugün gerçekleştirdiği önemli forvet transferi sonrası (dom dwyer) transferi ile ilgili gelişmeler olabilecek hedef santrafor.

  larin transferinin gerçekleşme ihtimalini ve neler yapabileceğini bir üst entry'de değerlendirmiştim. orlando'nun dwyer transferi kimileri için larin-dwyer gol aş'nin kurulduğu anlamına gelirken birtakım kaynaklar da larin için gelecek tekliflerin değerlendirileceğini yazıyor.
 • 3 kuruş bonservis 5 kuruş yıllık ücretle alınacaksa güzel bir 2. 3. forvet olarak denenebilir. mustafa pektemek yerine 84 yaşında dedem girse oyuna daha fazla heyecanlanırım sonuçta.

  ayrıca atiba önerdiyse gerçekten, atibanın bir önceki önerisi marcelo idi.
 • izledigim kadari ile bitirisi fena degil, kafa toplarinda da eh iste. ve fakat hantal, driplingi cok zayif, topla yetenekli degil. ne kadar istasyon olur soru isareti. sacma sapan goller atabiliyor ama basit seyleri de kacirabiliyor. abus'un kanadali, yavas, topla yeteneksiz versiyonu. avrupada stoperler bunu catir cutur yer. ancak 3. forvet olarak olursa olur. atiba referans olmasa, ona bile hayir..
hesabın var mı? giriş yap