şükela:  tümü | bugün
  • lilly firması tarafından çıkarılacak olan yeni ve oldukça sağlam, guzide (olduğu söylenen) antidepresan.. piyasaya cikisi bi sene sonra sanirim..
  • ve cikti!

turk tibbinin hizmetinde!

http://www.cymbalta.com/index.jsp
  • anksiyete tedavisinde cok basarili oldugu soylenen ama bazi bunyelerde hastaligin kendinden daha kotu yan etkiler yaratabilen antidepresan...
  • gözbebeklerinin büyümesine sebep olan antidepresan.
  • bugün itibariyle kullanmaya başladığım baltalı beyin öldürücü. tüm antidepresanlar gibi insanı comfortably numb havasına sokmakla birlikte, hafif mide bulantısı ve kontrolsüz esnemeye sebep olmaktadır.
  • doktorumun kapsulun yarısını boşaltarak içmemi söylediği ilaç. tek yapraklık çarşaf gibi prospektüsün bir sayfası yan etkilere ayrılmıştır.
  • yeni bir umut.

60 mg olanın rengi sarı laciverttir.
    geçmiş olsun.
  • 60 mg'lık 28 kapsül içeren kutu fiyatı 68.52 tl'dir. yani her kapsül yaklaşık 2.5 tl değerindedir. insan içmeye kıyamıyor..
  • aniden bırakılmaması gerekir. zira bırakıldıktan 3 gün sonra sinirlerinize elektrik veriliyormuş hissi verir. ayakta durmak zorlaşır. kullanılırken sürekli esnettirir. 1 ayda özgüveninizi 1665 katına çıkartır.
  • bir buçuk seneden beri düzenli olarak kullandığım, mayıs ayı itibari ile ayrılmak zorunda kalacağım güzide arkadaşım, çok sevmiştim ben seni demek istiyorum ilk başta sen gidince bu milyon katların üzerine çıkmış olan özgüvenim aşağılara inerse ben ne yaparım diye kara kara düşünmekteyim zira bir yandan da bu aldığım kiloların daha fazla artmayacağının haksız mutluluğunu yaşıyorum. bu ilaç ilk başlarda yemek yedirmese uyutmasa bile ilerleyen zamanlarda vücut alıştıkça sizi esnetip sürekli uyuyan, yemek yediren biri haline getirir her anti depresan gibi ama size verdiği özgüven de sürekli artar öyle bir artar ki ben pokemonum diye camdan bile atlarsınız*.

ps: ilacı bıraktıktan sonra ki etkiyi de mayıs ayı itirabiyle yayınlayacağım*