şükela:  tümü | bugün
 • t.c. sağlık bakanlığı türkiye ilaç ve tıbbi cihaz kurumu’nun 33352965-000-e.101623 sayılı ve 27.06.2019 tarihli kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • ilac ve tibbi cihaz kurumu diye kurum varmis ve entry sildirmis, olaya bak:)
 • düşük hapı diye biliniyomuş. en az 3 çocuk doğurun propagandasının bir uzantısı olsa gerek bu engelleme. korunma yöntemleri ile ilgili başlıkları da mahkeme kararıyla sildirirlerse şaşırmam.
  https://www.medimagazin.com.tr/…l-11-681-80535.html
 • -ilk üretildiğinde mide ilacı olarak hizmete sunulmuş ancak düşüğe sebep olduğu anlaşılınca düşük ilacı olarak kullanılmaya başlanmış ilaçtır.
  -gebeliği 20. haftanın üzerinde olan gebelerin, bebek kaybı yaşaması sonucu bebeğin ölü olarak doğmasına yardımcı olan ilaçtır.
 • devletin kürtaj politikasının sonucu olarak, sansürsüz bilgi aktarımı sağlayan ekşi sözlükteki içeriğinin titck tarafından sildirildiği ilaç.

  biraz bilgi vermek gerekirse bu ilaç eczanelerde satılmaz. son zamanlardaki düzenleme ile sadece hastane eczanelerinde ve ilaç sağlayan depolarda bulunur. 200 mcg 28 tablet kutunun kamu fiyatı 17.26 tl'dir. fakat gizli olarak internetten 4 tabletin birkaç yüz liraya satıldığını bile duymuşluğum olmuştur. cytotec tablet asıl olarak gastrit ülser tedavisinde kullanılır. fakat yan etki olarak uterusu açtırdığından mütevellit düşük yapmaya da sebep olur, hamilelerde veya gebe kalmayı düşünenler de kontrendikedir. bu yan etki doğum sırasında uterusu açtırmak ve doğumu kolaylaştırmak için kullanılır. fakat bu ilacın bu kadar pahalı olarak illegal satılmasını sağlayan sebep, düşük yaptırma özelliğidir. kürtajın yasak ve pahalı bir işlem olduğundan cytotec gebeliğin ilk birkaç ayına kadar düşük yapmak için kullanılabilir.

  işbu yazdığım entry illegal yollara başvurmak için teşvik edici olmayıp, sadece bilgi verme amaçlıdır. gebe kalmak istemeyen kadınların işi zor yokuşa sarmayıp kendilerinin veya partnerlerinin kondom ve ertesi gün hapı kullanmaları tavsiye olunur...
 • gürcistan,batumdan 35'tl ye temin edebileceğiniz ilaçtır.
 • aslında bir mide ilacıdır. ülser tedavisinde kullanılır. mide asidi miktarını azaltıp, mukus ve bikarbonat miktarını artırır. fakat düşük ilacı olarak da kullanıldığı için ülkemizde yasaklıdır. etken maddesi misoprostoldür.
 • ülser tedavisinde, doğum sonrası kanamayı durdurmada ve anne karnında ölen bebeklerin düşürülmesinde kullanılan ilaç.
  alternatif olarak uygulanan kürtaj kadın sağlığı açısından ilaç kadar güvenli değil. çünkü bu cerrahi girişim sonrası enfeksiyon riski, hatta daha tehlikelisi sepsis riski var. farklı amaçlarla kullanıldığı için ilaca ulaşmak artık çok zor.
 • bu ilacı kullanmak suretiyle gebeliğin 10. haftasından sonra çocuk düşürürseniz hakkınızda 1 yıla kadar hapis cezası istemli dava açılır.

hesabın var mı? giriş yap