şükela:  tümü | bugün
  • gönülleri fethetmiştir. gösteriş için bile olsa ki allah bilir yaşlıların yüzündeki tebessüme değer be hacı.

https://twitter.com/…rak/status/1242835220266713088
  • yardım ile reklamı karıştıran bir güruh var karşımızda bunları nasıl ikna edeceğimize dair hiç bir fikrimiz yoktu.

yardım: bir elin verdiğini diğer el görmez

reklam: bir elin verdiğini tüm dünyanın görmesini sağla.
  • bu sonradan görmeyi sevmiyorum ama garip gurebaya, fakir fukeraya yardımlarını da takdir etmiyorum değil.

insta kesfet yabancı yemek kanllarını da parsellemiş şerefli.
  • ya ben bu adama antipati besleyemiyorum çok iyi birine benzemiyor mu? yani yapmasa o yardımları yapmaz evet çekiyor ama şov için gibi gelmiyor yaptıkları.
  • ne hikmetse aynı gün hem instagramda, hem 9gag'de hem ekşide (hepsine takılıyorum) yaptığı yardım yayınlanmıştır.

bilmediğim platformları da ekleyebilirsiniz.

bildiğim bir şey var o da 9gag de yayınlanan hedef kitle odaklı videolar %90 ticari amaçlı yayınlanır. yani 9gag sahipleri ücret karşılığı pompalar.

ekşi sözlüğü de dürümcü başına sormak lazım. eskiden reklam ajansı yazarları ile reklam yapıldığını düşünürdüm şimdi büyük resmi görebiliyorum.

madem reklam verme ihtiyacı var o zaman bizi gör izin verelim gibi gibi.

neyse tanım: iyiliktir. reklam veya değil.
  • yapmayın be kardeşim!!! niyet okumayın!! inanan zaten biliyor ki allah ( c.c) kalpleri bilendir. bu kardeşimiz veya benzeri kim yardım yapıyor ise karşılığını verecek olan biliyor yani. inanmayan kişiler ise, yardıma muhtaç insanlar faydalanıyor diye düşünüp sevinsin. allah ( c.c) senden razı olsun czn burak.
  • birileri gibi götünde et sektirip durduğu videoları paylaşmıyor.
    reklam reklam diyorsunuz, şimdi bir düşünün.

türkiye'deki tüm zenginler video paylaşarak şu beğenmediğiniz adamın yaptığını yapsa ne aç kalır ne açık. tüm ihtiyaç sahipleri doyduktan sonra koymuşum reklamına.
  • o insanların yüzündeki mutluluğu gördükten sonra şov/reklam olup olmaması çok da umrumda olmayan olaydır.

burak özdemir* bu yardımı yaparken başka insanlara örnek olup daha fazla insana yardım yapılmasına vesile olma amacıyla yaptıysa ona göre, şov amaçlı yaptıysa da ona göre sevabını alır. asıl niyetini kendisinden başka kimse bilemez.

velhasıl görüntü mutluluk vericidir, gerisi kendisini ilgilendirir.
  • reklâm veya değil tartışmaya gerek yok bana kalırsa. ben 65 yaş üstü komşularıma market alışverişi yapıyorum kendi çapımda, bunu yaparken video çekip atarsam kimsenin umrunda olmaz. bu tür "ünlü" kişiler ellerinden ne geliyorsa yapsın insanların yüzünü güldürsün, önemli olan bu.