şükela:  tümü | bugün
  • her şeyin iyi güzel, şık, lüks olup restoranlarının pek de lezzet, kalite ve doyum sağlayamadığı, sahili hoş otel.
    bir de her yeri ahşap ve deri döşeyeceğiz diye çok fazla çabaladıkları için feci kokan ve insanı bayan bir atmosferi var. neymiş efendim bir de o kokuları bastırsın diye, italyan bir kokuyu boca ediyorlarmış tüm otele. kalsın abiciğim, kalsın yaa... odalara, kapalı mekanlara giremedik vallahi...
  • bir de, ilk defa su menüsü gördüğüm işletmedir.
    -su alabilir miyiz lütfen?
    -bir saniye, menüyü getireyim.
    -su, su, sadece su, yanında bir şey istemiyoruz.
    -tabii beyefendi, ben de zaten su menüsü getireceğim.
    -yuh! (tam 6 çeşit su, 6sı da dışarıda ederinin 6 katı)
  • gidip görmedim ama bırakın arkadaşlarımın paylaştığı fotoğrafları web sitesindeki fotolar bile yetiyor sanırım iç çekmek için...

http://www.dhotel.com.tr/

http://www.gezisitesi.com/…otel-maris/otel6332.aspx
  • yas siniri olsa da bazi yerlerde etrafta cocuk gormek mumkun olan otel. otelde kalmayip tekneyle gelenlere, ve hatta bazi musterilere karisilmiyor anladigim kadariyla.

onun disinda dogus grubunun ciddi yatirim yaptigi otelde, hizmet kalitesini bu seviyede tutmasi durumunda yatirimin karsiligini fazlasiyla alacaktir cunku denizi muazzam, alan genis oldugu icin insanlarla dip dibe olunmuyor ve servis elemanlarinin geneli iyi hizmet verebilmek icin cirpiniyor. umarim bu heyecanlari ilk sene oldugundan degildir, nispeten kaliteli musteriyle birlikte hizmeti de ust seviyede tutabilirler. bu yaz itibariyle dinlenme amacli tatil icin turkiye'deki en iyi otellerden biridir.
  • türkiye'nin işte buduren iyi oteldir.
  • fi tarihinde robinson club maris olarak açılmıştı.

oldukça lüks ve güzel bir otel.
    ikinci kez gidilir mi? bence hayır.
  • doğuş grubuna aittir.

(bkz: ferit şahenk)
  • sahibi ntv ve garanti bankasi ile ayni kisidir
  • gezi olaylarından önce rezervasyon yaptırmıştık maalesef. sonra iptal etme şansımız olmadığı için gittik gördük. gidip görmüşken değerlendirmelerimi aktarayım.

öncelikle şunu söyleyeyim: burası mükemmel

ama şunu da söyleyeyim: burası rahatsız edici şekilde mükemmel. bir daha gitmeyi düşünmüyorum.

şöyle düşünün. otele girişte özel olarak kokteyllerle karşılanıyorsunuz. siz lobide otururken kırık türkçesiyle bir rus hatun sizin giriş işlemlerinizi hallediyor. hiç bir yerde toz zerresi, nokta kadar deforme olmuş bir eşya bulmanız mümkün değil. tüm servis elemanları eğitimli, saygılı. bir bakış atmanız elemanların yanınızda bitmesine yetiyor.

sahildeki kumdan, restoranlardaki yemeklere kadar her şey aşırı özenli. odalar herhangi bir 5 yıldızlı otelin suit odasından daha konforlu. ve bütün bunlar mükemmel bir doğa parçası içerisinde.

peki neden gitmem? ne eksik burada?

samimiyet.

otelin hitap ettiği kitle net şekilde, amacı sadece kafa dinlemek olan kalburun bayağı üstü kesim. belki türkiye'nin en güzel koylarından birinde kurulu bu otelde her şey o kadar kasıntı ki, rahat olamıyorsunuz.

yazın en kalabalık döneminde, öğle vakti çıt çıkmayan bir sahil düşünün.

sahile takılarını takıp, makyajını yapıp gelmiş garip sosyetik tipler düşünün.

mükemmel koylarda denize girmek yerine, şişesi 13 tl ye satılan sularını yudumlayarak uzaktan izlemeyi tercih eden bir kitle düşünün.

hiç kahkaha sesi duyulmayan bir tatil yeri olur mu? bence olmamalı.

doğa burada o kadar güzel ama o kadar size uzak ki. sanki dünya güzeli bir kız yanınızda çırılçıplak yatıyor ve siz sadece yanağından öpüyorsunuz. garip.

sosyetik yapay hazlar uğruna harcanmış bir cennet parçasıdır benim için burası. benim gibi tatilde yan gelip yatmak yerine doğayı denizi hissetmek, yaşamak isteyenler için uygun değil. sabah uyandığımda otel odasının penceresinden helikopter görmek tatilde en son isteyeceğim şeydir herhalde.

özetle, konu tatilse, örneğin dalyan'daki geceliği 50 tl olan pansiyonlar buradan çok daha fazla amaca hizmet ediyor ve tercih edilesi.

fiyatlara gelince: oda + kahvaltı kişi başı yaklaşık 500 tl. akşam yemeği kişi başı 100 tl civarı ödüyorsunuz. hesabını bilemeyeceğiniz kadar paranız varsa ve tatil anlayışınız kasıla kasıla tembellik yapmaksa bu paraya değer. türkiye'nin başka hiçbir yerinde bu kadar mükemmel bir kasıntılık yaşayamazsınız.

benim gibi beklentilere sahip kişiler için kesinlikle tavsiye etmem. hayatımda tercih edeceğim tek zaman dilimi balayının ilk iki günü olurdu herhalde. başka bir zaman burada tatil yapmak vakit kaybı.
  • 2 kişi geceliği en ucuz 1000 tl civarında olan otel.