şükela:  tümü | bugün
  • yıllardır alışveriş yaptığım d&r'ın akp'li turkuaz grubuna satılmasıyla alternatiflerini bulundurduğum liste. şöyle bir düşünmeyle birkaç tane buldum, aklına başka alternatif gelen olursa onu da ekleyeceğim.

(bkz: mephisto)
    (bkz: remzi kitabevi)
    (bkz: nezih kitabevi)
    (bkz: inkılap kitabevi)

ayrıca

(bkz: türkiye iş bankası kültür yayınları)
    (bkz: yky)

ayrıca çok üzgünüm, güle güle çocukluğum,gençliğim.. kültür dünyasına çok büyük darbe... (bkz: d&r)
  • en dış kulvardan yükselen devi görmek lâzım.

(bkz: kırmızı kedi)
  • (bkz: hmv)*
  • şehirlerinizde yapılacak kitap fuarları en büyük alternatif olacaktır. bunun yanısıra yayınevlerinin çoğunun kendi web sitelerinden sipariş imkanı mevcut.

butik kitapçılardan alım yapın diyeceğim ama;
    (bkz: #75973351)
  • satılmasından sonra kesinlikle aranması gereken alternatiflerdir.

online için:

(bkz: ilknokta) kendileri penguen kitabın bünyesindedir. ithaki ve yabancı yayınlarının da içinde olduğu gruptur.

(bkz: kitap koala) patili dostlarımıza yardım etmek için hem güzel bir yol, hem de gayet güvenli bir site.

(bkz: kitapyurdu.com) yılların online kitap satış sitesi zaten. anlatmaya gerek yok görüyorsunuz.

(bkz: hepsiburada.com) bir çok kitabı indirimli olarak bulabiliyorsunuz. gönderi olayı zaten hepsiexpress olayından sonra acayip iyileşti. kitap alırken ilk tercihiniz hepsiburada'nın satıcılığını yaptığı ürünler olsun. he ama yok farklı bir satıcı kitabı satıyorsa mutlaka puanına bakın.

(bkz: nadirkitap.com) baskısı olmayan/tükenmiş kitapları bulabileceğiniz online platform. alışveriş yaparken mutlaka satıcıya kitabın elinde olup olmadığı ile ilgili mesaj atın ve satıcı puanına bakın.

benim alternatiflerim ve d&r dışında kullandığım siteler bunlar. ki zaten d&r hiç yüzümü güldürmemişti. satıldıktan sonra da her kitabı satmayacaklarından eminim. bu arada kitapçı olarak da mutlaka penguen kitabevi ve mephisto kitabevlerine uğrayın. daha yaygın olan inkilap kitapevi de gayet başarılı. telefonla falan kitap ayırtabiliyorsunuz. ve ayrıca bakırköy kitapçılar köprüsü ve kadıköy sahaflar gibi yerleri de gezmeyi ihmal etmeyin. 2. el de olsa bulamadığınız kitapları bulursunuz, mutlu olursunuz.
  • online alışveriş için kesinlikle:

(bkz: babil.com)
  • (bkz: kitapyurdu.com)

hiçbir siparişimde sorun yaşamadım ve fiyat genel olarak muadillerinden daha uygun.

bunların sevdiğim bir yanı da ellerinde stok olmasa bile sipariş verebiliyorsunuz ve stoksuz siparişler yüzünden aldığınız diğer kitapları bekletmiyorlar. kargo ücretsiz olarak sonradan gönderiyorlar.
  • istanbul'da ikamet eden okurlar için robinson crusoe 389 demek istiyorum.

aradığınız her kitabı bulabilir, getirtebilirsiniz.

ayrıca çok satanlar rafında d&r ve diğer zincir kitapevlerinin yaptığı gibi çok satması için konan saçma sapan kitaplar olmaz.

eğer okunmaya değmeyen kitaplar arıyorsanız internetten sipariş verebilirsiniz.

robinson crusoe 389'un hikayesi üzücüydü. belki bu nedenle onlar da muzdarip oldukları durumdan kurtulurlar.

istanbul dışında iseniz internet sitelerinden ve sahaflardan kitap, plak, cd almanız önerimdir.
  • istanbul'da birçok yerde, izmir'de konak pier ve agora'da, ankara' da ise armada'da bulabileceğiniz remzi kitabevi' olan alternatiftir.