şükela:  tümü | bugün
  • cd, dvd, kitap vb. satarı d&r'ın epeği bir süredir benimle olan ama düne kadar tam olarak ne işe yaradığını, bana ne gibi faydaları olduğunu çözmediğim kartı. dün ne işe yaradığını şu küçük diyalogla öğrendim;

bir kaç dvd almışım kasadayım standart olarak kasadaki vatandaş,
    "d&r kartınız var mı?" dedi.
    ben dünden hazırım bu soruya aslında ama hay bin kunduz kart o anda yanımda değil;
    "hayır yok"
    abiden cevap;
    "olsaydı 30 ytl'yi geçtiğinde gloria jeans'den kahve kuponu verecektim size"
    bende hiç bozuntuya vermeden;
    "zaten ben gloria jeans'in kahvesini sevmem ki...*"

demek ki neymiş dnr kartı ile 30 ytl'lik alışveriş yapınca gloria jeans'den kahve kuponu alınıyormuş.

(bkz: ben dün bunu öğrendim)
  • internet alışverişlerinde kart tanımlanmasına rağmen puan kazanılmıyor sanırsam
    edit: d&rdan alınan bilgilere göre malesef sadece magaza alısverilerinde puan kazandırıyormus.
  • saçma sapan kart. bu sene aralık ayına kadar hiç puan kullanmadım. bütün bir sene o kartı kullandım anlıyor musunuz? ve ne kadar birikmiş? iki lira. aferin. çok işime yarar o benim.
  • dün bir d&r mağazasında alışveriş yaparken kasa görevlisine sordum, 1000'de 5 oranında puan veriyormuş. 1000 lira alışveriş yaptığınızda 5 lira hediye ediyor! kartı taşımaya değmez.
  • bir heves alıp, yıllardır kullandığım halde bir s.kime derman olmadığını görünce bir yerlere attığı card... aman, kart.

bir defa içinde biriken puanı kullanayım dedim, önce "o tutarda bir alışveriş gerekli." dediler, sonra da denediler denediler, bir türlü olmadı. değmez.
  • uzerindeki grafigin amerikan mektup zarflarina benzeyen plastik israfi.
  • eskiden daha bol puan veren karttı. paro kart statüsüne geçtiğinden beri çok komik miktarda puan vermeye başladı. taşımak bile artık gereksiz geliyor. böyle olunca da d&r'ın da muadili dükkanlara kıyasla pek bir cazibesi kalmadı.
  • bir gün üst düzey bir dnr yöneticisi çıkacak ve bu kart hakkında diyecek ki;

"ne sikime yarıyor lan bu kart?"
  • bir gün üst düzey bir dnr yöneticisi çıkacak ve bu kart hakkında diyecek ki;

"ha siktir lan bizde böyle bir kart mı vardı?"
  • hesaplarıma göre bu kartla beş milyon tl'lik alışveriş yapılırsa 9,9 tl'ye kadar bir kitap alınabiliyor.