şükela:  tümü | bugün
  • keriz silkelemenin dik alası olan, şu ve şu linkten görülebilecek post-it'tir. önce fiyat etiketi yanlış basılmıştır sandım fakat hepsi öyle. 48 liraya satılan da var.

şok, bim ve a101 gibi marketlerde daha şekilli olanları tanesi 2-3 liraya satılıyor. 61 liraya çocuğuna sırt çantası alırsın. yuh artık.

edit: adam bize fakir demiş hdkdjd. kalite bekleyenler bunu alır diyor. post-it ya, yapışkanlı kağıt. ne tür bir kalite bekliyorsun? ben söyleyeyim, senin bahsettiğin şey kalite değil, marka takıntısı. senin gibiler "bakın bir post-it'e 61 lira verebiliyorum" demek için bunu alır. ben de götümle gülerim. *
    millete fakir diyen marka takıntılı tip
  • olum oha lan oha. açın sikin bi de insanları utanmaz köpekler.
  • çare (bkz: hema) ya da (bkz: tiger)
  • ingilterede görüyorum bunlardan, 5-6 pound aralığında satılıyor. adamlar yurtdışından getirip ürün satıyor, bunda rahatsız olacak ne var?
  • öncelikle fiyatlar gerçekten pahalı buna söylenecek bir şey yok. ancak post-it bir markadır ve üreticisi de dünyanın önde gelen firmalarından 3m’dir. diğer ürünlerle kıyas yaparken bu detayı da unutmamak lazım.
  • (bkz: döviz kuru nedir)

siz yine her zamanki gibi 10 liralik post-it alirsiniz, cok da şey etmeyin. gidin baska yerde aglayin.
  • diğer bir ekşi sözlük'ün fakir kıraathanesi olması gerçeğini gözler önüne seren başlık. senin cebinde para yok diye herkesi aynı durumda sanmak... emin olun, kaliteli ürünlere erişim imkanı olanlar için uygun fiyatlara satılan üründür.
  • saniyorum kalite iyice yerlere dusmus. biri fiyatin yuksek oldugundan bahsediyor digeri firmanin ureticinden bahsediyor vs.

arkadaslar ben yazayim. abd icerisindeki 99 cents store zincirlerinde satilir bu. fiyati 99cent. kasaya gittiginiz zaman 1.2 dolar falan oluyor.

konu kilit.

yalanini sikeyimciler icin edit: https://www.yelp.com/…select=wj7b4lfvgrhosfwkwjekua
  • remzi kitapevi'nin gbp üzerinden kitap satması gibi. sormuştum agora'da. kiramız da dolar üzerinden demişlerdi.
  • ayşe teyzenin ne işi var post-it’le?