şükela:  tümü | bugün
 • doğan grubu'na ait digital platform... 18 aralık 2006'da test yayına başlayıp şubat 2007'de de faaliyete geçmeyi planlıyorlar...
  kısa vadede amacı super lig yayın ihalesini almak... bir sürü tematik kanal'ı bünyesine katmaya çalışıyor... turksat'tan yapacağı yayınlarda nds şifreleme sistemini kullanacak... bu sebeple illegal seyredilemeycek... şu an doğan grubu'na ait kanalların bir çoğu şifrelenecek... sadece kart satmayıp, receiver+ smart kart satma gibi bir ticari zekaya sahipler(!)... digiturk'e rakip olmadıklarını söylüyorlar ama attıkları her adım bunun tam tersini söylüyor... piyasa kızışacak gibi... ama değişen bir şey olmayacak yine... (bkz: whoever wins we lose)

  (bkz: d spor)
  (bkz: d çocuk)
  (bkz: d sinemax)
  (bkz: d yeşilçam)
  (bkz: d hipodrom)
  (bkz: d plus)
  (bkz: d max)
  (bkz: gs tv)
  (bkz: fb tv)
  (bkz: bjk tv)
  (bkz: powerturk tv)
 • (bkz: d-smart)
 • web sitesi : [http://www.dsmart.com.tr/ http://www.dsmart.com.tr/] olan dijital yayın platformudur.
 • yapılan açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla bildiğimiz uydu yayınlarını çorba düzeninden, hiyerarşik düzene koymuşlar, birkaç da kanal eklemişler olmuş sana d-smart. bir receiver almak gibi, uydu yayınlarını izliyorsunuz ama alışılageldik binlerce kanalın alfabetik sıralamasıyla değil, daha derli toplu düzenli bir arayüzle size sunuluyor. kısacası uydu menüsünün makyajlanmış hali denebilir. aylık ödeme yok. sonuçta uydu yayınları için bir receiver alıyorsunuz. ama ileride izledikçe öde yayınları da eklenince onlara ödemeyle erişiyorsunuz. kanallar içinse herhangi bir ödeme söz konusu değil. akıllıca bir hareket diyoruz ve next-smart, san-smart gibi çakma versiyonlarını heyecanla bekliyoruz.
 • bana bu işin altından bi iş çıkar dedirten dijital platformumsu. zira bu işler bedavaya yürümez, kimse kimseye bedavaya hizmet vermez-veremez.
 • zaten digiturk kullanmayan kişiler için herhangi bir avantajı olmayan yayın platformu.turksat ve hotbird uydularını kullananlar zaten kullanıyorlar,üstelik yasal olmasa da şifrelerini kırarak her kanalı izleme imkanları var,bildiğim kadarıyla d smartın kutusunda böyle bir özellik yok.
  o yüzden digiturke aylık para vermek istemeyen birinin hala ilk alternatifi uydu oluyor.d smartın şu an için tek avantajı discovery,animal planet gibi kanalları,bunlar hotbirdte de var.geriye kanal d nin tematik kanalları kalıyor ki bunların seyirciler için bir seçim unsuru oldugunu sanmıyorum.
  ama yine de digiturkun kendini biraz toparlaması açısından iyi olacaktır tabi.rekabet her zaman iyidir.
 • gerek az önce izlediğim reklamı* gerek kanal isimleri* gerekse reklam jingle 'ı* ile tamamen digiturkun kopyası olduğunu gördüğüm oluşum.

  biraz daha yaratıcı olsak? güzel olmaz mıydı?