• d vitamini kaynağı olarak güneşin kullanılmasını, güneş ışımasını etkileyen bulutlu hava, ozon yoğunluğu, hava kirliliği, rakım, mevsim, günün saati, deri rengindeki farklılıklar ve benzeri diğer faktörler oldukça etkilemektedir. detaylı bilgi için
  • yorgunluk halsizlik ve sac dokulmesi ile bas gosteren vitamin eksikligi
  • insanların %90 ında var d vitamini eksikliği. vücuda o kadar faydası var ki psikolojik sorunlarla bile ilgisi var. kullanın derim doktora danışarak yada çok sık güneşe çıkın
  • son dönemlerde günde 10 saat uyumam, aşık olduğum işime ağlayarak gelmem, insanlara zoraki konuşmam, elimin ayağımın tutmaması ve saçlarımın aşırı dökülmesi nedeni ile gittiğim doktor d vitamini testi istedi, 20-80 referans aralığındaki d vitaminim kendi başına bir rakam olan 9 çıktı. kocaeli gibi güneşli memleketten kars gibi soğuk memlelete atanmama vücudumun bu kadar isyan edeceğini tahmin etmezdim. ekmeğe ampül döküyorum iki gündür, inşallah eski enerjim geri gelir.
  • bir sene içerisinde etrafımda yer alan insanlarda inanılmaz sayıda artışını fark ettiğim durum.

daha az güneş ışınlarına maruz kalındığı gerçeğini de unutmayarak herkesin un, tuz ve şeker gibi ortak tükettiği bir besinin bu durumu etkileyip etkilemediği merak uyandırmaktadır.
  • işsizlikten ve ekonomiden dolayı kimse evden çıkmıyor, güneş görmüyorlar.
  • ofisteki doktorun ifadesi şöyle oldu. “sabah karanlığında işe gelip güneş batarken işten çıkmanızı sağlıyorlar. eksik olan keşke sadece d vitamini olsaydı.”
    cevap veremedim, sadece yutkundum.
  • eczanelerde d vitamini bulunamamasının nedenidir.
  • '' gün yüzü mü gördük be oğlum? '' şeklinde cevabı verilebilecek önermedir.
  • aslında hep eksikti ama yeni yeni bakıp tedavi etmenin iyi bir şey olduğunu anladık. o yüzden artmış gibi görünüyor. mesela dedenize sorsanız, 50 yıl önce şeker mi vardı der, baban neden öldü diye sorarsanız da -ecel’ diye cevaplayacaktır.
hesabın var mı? giriş yap