şükela:  tümü | bugün
 • şahsıma; daha bununla başa çıkamadık, birde bunun x-men haliyle nasıl uğraşacağız? diye sordurtan sars-cov-2 virüsü.
 • ben pes ediyorum. siz devam edin.
 • televizyonda gezinirken rastgeldiğim take that konserine acaba ne zaman böyle bir ortama rahatça girebileceğiz diye iç geçirirken, evrenin koca bir nah işareti ile cevap verdiği mutasyonun kod adıdır.
 • espri yapan orospu çocukları yüzünden bilgi yok amk. suç bunlarda değil bunları doğurnalarda yani moderasyonda.
 • dehşet bir bilgi kirliliği söz konusu. bu mutasyon şubat'tan beri biliniyor, yeni bir şey değil. virüsün spike proteinin 614. sırasında bulunan aspartik asidin glisine mutasyonu. zaten şubattan bu yana dünyaya yayılan coronovirüs vakalarının 3'te 2'si virüsün bu varyasonuna ait, uzak doğu ülkeleri hariç. türkiye'deki vakalar da bu mutasyona ait. çin'de görülmeye başlamasının nedeni de henüz "g" proteini ile ilgili orada bir antikor üretimi olmamasıyla açıklanabilir.

  kaldı ki yapılan aşı araştırmalarında üretilecek olan aşının hem d hem de g proteinli mutasyana etkinlik göstereceği bulundu.

  encouragingly, the duo found that immune factors from the serum of infected people work equally well against engineered viruses both with and without the d614g mutation. that’s a hopeful sign that vaccine candidates in development will work against variants with or without that mutation.

  kaynak: https://www.technologynetworks.com/…o-infect-336067

  sıçacağım yapacağınız işe. adam gibi okuyun, araştırın yahu. ne pislik bir yer burası.

  edit: proprio come avevo immaginato bir düzeltme gönderdi, ekliyorum: "d aspartik asidin tek harf kodudur, polipeptit zincirinin 614. hizasındaki aspartik asidin glisine dönüştüğü belirtiliyor makalede. tek bir proteinden bahsediyoruz, o da spike proteini yani hücrelere girmesini sağlayan protein."
 • tüm dünyanın çin'e ve çin'e uçuşları durdurmayanlara giriş çıkışları kapaması gerekiyor. aksi halde bu ibneler insanlığın sonunu getirecek.
 • fırından henüz çıkmış yeni global belamız. ikinci dalgaya sebebiyet verme ihtimalini düşünmek dahi istemiyorum.
 • ben mi okudugumu yanlis anliyorum bilmiyorum ama yeni olusan bir durum degil. hatta italya ve new york gibi virus olayini cok agir geciren yerlerdeki durumun farkliliginin bu mutant virus kaynakli olabileceginden bahsediyor.

  yani cin'de yeni bir virus cikti, o da dunyaya yayilacak durumundan ziyade zaten yayilmis olan virusun bazi bolgelerde mutasyona ugrayip aldigi yeni sekil.