şükela:  tümü | bugün soru sor
  • üst edit: eveet, yönetim beni de çaylak ve lanetli yaptı. nasıl böyle, iyi mi?

yazarımız da ci lan bu, ben celal şengör sorularınızı bekliyorum başlığına bir soru bırakmış, bırakır bırakmaz soru yönetim tarafından silinmiş, sonra yazarımız bu konuyla ilgili celal şengör'e sorduğum sorunun silinmesi başlığını açıp tepkisini göstermiş, ardından yönetim tarafından başlık sol framede engellenmiş yazar da bu tepkisi nedeniyle çaylak/lanetli konumuna düşürülmüş ve bundan çok sonra soru ilgili başlıkta dalga geçilir gibi aktif edilmiştir. olaya denk geldiğimde tepki gösterdim tabi ama işe yaradığını pek söyleyemem. sevgili yazarların ricasını kıramayıp bu başlığı açıyorum, umarım ses getirebilir başlık. kim bilir, belki yeterince iyi bir suser olursanız siz de çaylak/lanetli olabilirsiniz.

başarısız kriz yönetimi sonucunda sözlüğün uygun gördüğü yaptırımdır.
  • yönetimin acilen hakkında açıklama yapması gereken olay.
  • sebebini anlayamadığım olay. bu arkadaş köktürkçe harflerle dövme yapılması hakkında bir entry girmişti ki son dönemde okuduğum en bilgi verici en ekşi ruhunu yansıtan entrydi. ota boka komikli bkz. veren bir yazar değildi. bence de yönetimin bu yazarla ilgili bir açıklama yapması lazım. suçu nedir bu arkadaşın?
  • kanzuk kelle alıyor dikkatli olmakta fayda var.

t: formata uymayan suser kardeşimizin cezalandırılmasıdır.
  • çok ayıp etmiş yazardır. halbuki bilgi içermeyen, içinde başka insanların düşüncelerine küfür barındıran, salt bilgisiz yoruma dayalı, bolca yazım yanlışlı, başlık açma/entry girme formatına aykırı ve içeriği foruma yaraşır bir entry girse lanetlenip çaylaklığa düşürülmezdi. yeni formatı bilmiyormuş galiba arkadaş.
  • neredesin kanzuk ? seni dinliyoruz.
  • "ekşi sözlükte herkes eşit derecede değersizdir!" demiş miydim daha önce?
    açtığı onlarca başlık argo küfür, hakaret, din inanç vs içermediği halde engellenen biri olarak ekşi sözlükte işlerin nasıl işlediğini anlatayım.
    öncelikle burada yazılı herhangi bir kural yok. bi nevi ingiliz hukuk sistemi gibi düşünün. yani sözlük içerisinde oluşan örf ve adetler belirliyor kuralı. en azından ben öyle anlıyorum artık.
    muhatap olacak kimse yok. hesap soracağınız derdinizi anlatacağınız kimse yok.
    muhtemelen yapıkredi plazadaki ekşi sözlük ofisinde çalışan kişiler yeni nesil, yani sözlüğün eski jargonuna hakim olmayan kişiler.
    dolayısıyla osuruktna nem kaparak keyfi başlık engelleyip yazar çaylak yapabiliyorlar.
    çaylak yapıldıysanız, kurtuluşu yok geri dönüşü yok ama başlık entry vs sildilerse bunun dönüşü var.
    bu dönüş de şöyle oluyor; yeni bir başlık açarak duruma sitem ediyorsunuz veya mail falan atıyorsunuz bir şekilde sesinizi duyuruyorsunuz. daha sonra o ofiste aklı başında olan bir veya bir kaç kişinin veya kıdemlinin dikkatini çekiyor bu ve "kim bu entrysi sildi, hangi dallama bu başlığı engelledi!" diye bağırıyor ofiste daha sonra yapılan sansürün haksız olduğuna kanaat getirip geri iade ediyor.
    bahsi geçen yazarın enrtysi döndüğü gibi, benim de bir başlığım sol frame tekrar konuldu. muhtemelen o saatte ofisteki nöbetçi çalışan işe yeni başlamış acemi biriydi ki yanlışlıkla engellemiş.
  • rezalet başlığı altında açılsa puanım 10/10 olacak saçma olaydır. entryde silinecek hiçbir sıkıntı göremedim. lakin neden silindiğini ve dahası bu yazardaşın neden lanetlenip çaylak yapıldığını hiç anlayamadım. sözlük neyin peşindesin? biraz aydınlatsan bizi de başımıza durduk yerde bir şey gelip gelmeyeceğini bilelim.
  • birilerinin izinden giden bir sözlük mü oldu acaba... eleştiri alıyorsan vur kellesini...
  • belki, layıkıyla bir soru sorayım diyerek o cümleler için 1 gün düşünmüştü herif..

şöyle bir bakarsak, cevaplanması beklenen sorulardan biri gibi duruyor. en azından erekte olamayışı ya da bok yemesinden daha mühim. kamera karşısında ehehe ihihi öhöhö diyerek cevaplayacağı sorulardan biri olarak görülmedi ya da düşük bir ihtimal hoca efendi soruyu okuyup, bir kaç dakika hata verdi.

bir gün bile bel üstüne çıkamayan bir ortamda kimse siktiri boktan!) bilgileri ve yorumları istemiyor, izlemiyor, okumuyor. buranın vizyonu belli; magazin oluştur ve para kazan, çoğunluğun embesilliğine uy, onlara hitap et ve para kazan. neymiş? para. bu yüzden pek düşünmeyin derim.

para demişken şu da burada dursun. (bkz: #82134930)