şükela:  tümü | bugün
 • deutscher akademischer austausch dienst - german academic exchange service - alman akademik değişim servisi.

  http://www.daad.de/
 • ing. babaaaaa
 • öğrenci değişim programları ve almanya'da master yapmak isteyenlere verdikleri desteklerle benim gönlümde taht kurmuş organizasyon.
 • almanya'da master yapmak isteyen ogrencilere verilecek burs kapsaminda lise diplomasi, ösym sonuç belgesi, ögrenci belgesi ya da diploma, transkript, dönem sonu mezun olabilir belgesi, varsa staj belgeleri, varsa les, varsa sertifikalarla beraber basvuru formu, özgeçmis, statement of purpose ve iki adet referans mektubu isteyen akademik danismanlik servisi.
 • daad-ic-istanbul: daad information centre. istanbul'daki merkezi istiklal caddesi, kurabiye sok., aysel apartmanı, no:2/3'te yer alan (cervantes enstitüsü'nün arkasındaki bina, taksim meydanından tünele doğru giden istikamette aksanat'ın sağındaki sokaktan dümdüz aşağıya doğru inince ilk sokak başında karşınıza çıkacak olan beyaz apartmanda), almanya'da eğitim görmek isteyen herkese kayıtsız şartsız ücretsiz eğitim danışmanlığı yapan, vize, başvuru için gerekli evraklar, eğitim, dil kursu, ve staj konularında bilgi veren, çalışanları çok tatlı olan kurum.

  edit: çalışma gün ve saatleri değişebildiğinden, gelmeden önce telefon açılırsa, gerekli yardımın alınması garanti olan, yardımsever kurum.

  edit 2 : çalışmaktan acayip keyif aldığım, bana evimde hissettiren mekan.
 • (bkz: serpil ergun)
 • türk egitim vakfi (tev) ile birlikte almanya'da master yapmayi planlayan lisans mezunu/son sinifta olan ögrencilere 2 yil süreli burs veren olusum. basvurular her sene eylul/ekim direkt tev'e yapiliyor; ancak secim komisyonunda daad yetkilileri de bulunuyor.

  (bkz: tev almanya bursu)
 • dünya çapında bilinen ve bursiyerlerine iyi bakan alman akademik değişim servisidir. uzun süreli bursiyerlerine burslarının bitiminden sonra her sene 200 avroluk kitap satın alma hakkı, almanya gerçekleştirilen ilgili kongre ve fuarlara katılım desteği ve burs bitim tarihinizden belli bir süre tekrar davet edilme gibi hizmetleri sunar. bursiyerler almanya'da da büyük ilgi ve alaka görürler.
  daad'nin türkiye ofisleri de bulunmaktadır ve istanbul ofisinde gerçekten yardımcı olmak için didinen insanlar görev yapmaktadır.
 • türkiye de iki merkezi bulunur. ankara ve istanbul.

  danısmanlık denince akla gelen danısmanlık ucreti burda yoktur.

  dil kursu icin de burs verirler. kısa ve uzun donemli olmak uzere iki cesittir bu burs. uzun donem 8 hafta ve temel almanca bilgisine sahip kimselerin bunu geliştirmesi icin verilir. kısa donemli olan yaz okulu ise 4 haftalık bir donemdir ve bunun icin b2,1 gibi orta duzey ustu almanca bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.bunun yanında tavsiye mektubu da dahil olmak uzre belirli belgeler istemektedirler doğal olarak.

  almanya da herhangi bir eğitim almayı düşünmekte iseniz illa ki bi gidin görüşün derim ben.

  ankara daki merkezin web adresi http://ic.daad.de/ankara/
 • türkiye'de tev ile beraber çalışır. başvuruları daha siz kabul almadan çok erken başlar (ekim), ve en az 3.00 ortalama ile bursiyer adayı kabul eder. dolayısı ile ortalama ile ilgili son golü üçüncü sınıfta veya peşindeki yaz okulunda atmanız şart.
hesabın var mı? giriş yap