• dabbe'nin ağustos 2013'te vizyona girecek devam filminin adı.

(bkz: el-nazar)

edit: yıllar sonra gelen tanım; serinin en iyi filmi.
  • korktuğum fakat yinede izlemek istediğim bir filmdir.
  • "ya yine mi amına koyim?" dediğim film. hasan karacadağ vazgeç olm artık neyin peşindesin? cinden başka korkunçlu konu mu yok? gerçi sen de haklısın. korku üzerine kurulu dine inanan insanlar anca cinden şeytandan korkar. ama umuyorum tez zamanda senin sadece türkiye'de iş yapabilen kıt zekalı, vücuda gelmiş bir deja vu olduğunu anlayacaktır insanlar. 2 sezon supernatural izleseler hepiniz aç kalacaksınız biliyorum. adamların sadece 40 dk.lık bir bölüm konusunu sen 4 film yaptın hala utanmadın amniyum. millet dizilerde bıçakla cin öldürüyor sen hala "reenkarnasyon cin çarpmasıdır" diyorsun. birazcık ufkunuzu açın be arkadaşım. azıcık uğraşın lan. olm bizden niye bi alien, bi e.t., neblim bi fourth kind, bi blair witch, bi shutter ulan hadi bi la casa muda çıkmıyor? bunu yazıp çekenler de insan evladı değil mi? senin bu din üzerinden insanları korkutmaya çalışma olayının modası geçeli çok oluyor be hasan. olur mu böyle hasan? şimdi o elindeki senaryoyu yere bırak ve usulca çay koy.
  • henüz çıkmadığından dolayı fragmanından bir ön değerlendirme yapmak zorunda kaldığım film. kendisini izleyince buraya ek yaparım artık.

fragmanla ilgili konuşacak olursak, videonun sesini kısınca beni korkutmuyorsa, bu korkunç birşey izlemediğim anlamına geliyor. gürültüyle patırtıyla adam korkutmak kendimi bildim bileli demode idi, bunu yapmaya uğraşan korku filmlerini de pek takmıyorum açıkçası. ayrıca bu filmi bilgisayardan izlesem demek ki ses kartını yakacak. o kadar sesi köklemişler, sese yüklenmişler ki ses dalgalarını görmeye başlayacak gibi oldum bir ara...
  • duble cin çarpması

(bkz: yaran yanlış okumalar)
  • fragmanda kaos hakim,insanın başı dönüyor birde filmi düşünemiyorum.ayrıca cin olarak korkunçlu karı kullanmak da gerçek şeytan kayıtları olsa gerek, yoksa gerçekten böyle bir kayıt alsan 5 milyar insan götün,götün cami arar. artık sıktı aynı taktikler gene cin olsunda, ne bileyim bir yerlerde eksik var fragmanda bile insana kalitesiz gelen çözemediğim bir havası var. tabiki daha izlemedik ama ortalama bir hasan karacadağ filmidir muhtemelen.
  • kesin çok pis korkunçtur.
    ben izleyemem orası ayrı.
    cehennem isimli filmde de ispanyol ekip korkudan kaçmıştı geri. bakınız yazdıydık: #20707457. türk korku sinemasi dedin mi orda durururum.
    aboo. bakıp bakıp delirtmeyin bence kendinizi. tuvalete falan gidemezsiniz gece bak.
  • yeni nesil komedi. soslu blair witch project + paranormal activity + herkesin korktuğu cin. insanların korkularının kullanılması gibi geliyor bu tarz filmler. gerçi bütün korku filmleri öyle. bi 20 yıl önce falan çekilse epey olay olurdu da, artık suyu çıktı korku sinemasının. korku sinemasına bayılıyorum, aşırı keyif alıyorum. fakat, hatta belki, çok fazla örneklerini seyrettikten sonra, insana gına geliyor tavşan suyunun suyunun suyundan. vhs vardı, fena değildi. yaratıcı konulara girmişler, fakat son beş yılda adam gibi bir korku filmi bulamadım. arıyorum, tarıyorum yok, bulamıyorum. sesle, efektle korkutma, el kamerası çekimleriyle gerçeklik süsü verme falan o kadar baydı ki, ciddiye alamıyorum. belki yönetmen iyi niyetlidir, korku sineması hayranıdır. fakat cin çarpması falan tam tribünlere oynanmış gibi. amacım yermek ya da hiçbir şey beğenmem ben ekolü değil, bildiğin korkmak istiyorum. yok, komediye bağlıyorlar, sonunu beceremiyorlar, konu bütünlüğü sağlanamıyor, hikaye üretimindeki hayal gücü çok kısıtlı kalıyor ve sürekli aynı şeyler tekrarlanıyor. varsa bir fikri olan, sinefilim ben al bunu seyret diyebilecek, mesaj kadar uzağımda.
  • fragmanından konusu hakkında zerre kadar bir şey anlaşılmayan filmdir. anca izleyince anlayacağız bakalım neler oluyor. ayrıca bizim deli manyak hasan karacadağ abimiz bu sefer beni güldürmeyi başardı. ulan her seferinde gerçek bir olaydan alıntıdır, efendim işte gerçek cin kayıtları kullandık vs. der mi bir insan ya? töbe töbe. hadi bir kere dedin filmin reklamını yapmak için, ama artık boku çıktı hasan abi yani. seni severim, her filmini sinemada izlerim ama her çektiğin film gerçek olaylardan alıntı ise maşallah yani. biri de bize denk gelsin.

fragmanından sadece hasan karacadağ'ın yine tuhaf sesleri kullanacağı anlaşılıyor. yine kulaklarımızı kapamak zorunda kalacağız sinemada. hadi hayırlısı.
hesabın var mı? giriş yap