şükela:  tümü | bugün
 • dabbe'nin ağustos 2013'te vizyona girecek devam filminin adı.

  (bkz: el-nazar)

  edit: yıllar sonra gelen tanım; serinin en iyi filmi.
 • korktuğum fakat yinede izlemek istediğim bir filmdir.
 • amerikan korku klişelerinin farklı türleri.
  (bkz: televizyon içinden çıkan gudubet kadınlar)
 • "ya yine mi amına koyim?" dediğim film. hasan karacadağ vazgeç olm artık neyin peşindesin? cinden başka korkunçlu konu mu yok? gerçi sen de haklısın. korku üzerine kurulu dine inanan insanlar anca cinden şeytandan korkar. ama umuyorum tez zamanda senin sadece türkiye'de iş yapabilen kıt zekalı, vücuda gelmiş bir deja vu olduğunu anlayacaktır insanlar. 2 sezon supernatural izleseler hepiniz aç kalacaksınız biliyorum. adamların sadece 40 dk.lık bir bölüm konusunu sen 4 film yaptın hala utanmadın amniyum. millet dizilerde bıçakla cin öldürüyor sen hala "reenkarnasyon cin çarpmasıdır" diyorsun. birazcık ufkunuzu açın be arkadaşım. azıcık uğraşın lan. olm bizden niye bi alien, bi e.t., neblim bi fourth kind, bi blair witch, bi shutter ulan hadi bi la casa muda çıkmıyor? bunu yazıp çekenler de insan evladı değil mi? senin bu din üzerinden insanları korkutmaya çalışma olayının modası geçeli çok oluyor be hasan. olur mu böyle hasan? şimdi o elindeki senaryoyu yere bırak ve usulca çay koy.
 • henüz çıkmadığından dolayı fragmanından bir ön değerlendirme yapmak zorunda kaldığım film. kendisini izleyince buraya ek yaparım artık.

  fragmanla ilgili konuşacak olursak, videonun sesini kısınca beni korkutmuyorsa, bu korkunç birşey izlemediğim anlamına geliyor. gürültüyle patırtıyla adam korkutmak kendimi bildim bileli demode idi, bunu yapmaya uğraşan korku filmlerini de pek takmıyorum açıkçası. ayrıca bu filmi bilgisayardan izlesem demek ki ses kartını yakacak. o kadar sesi köklemişler, sese yüklenmişler ki ses dalgalarını görmeye başlayacak gibi oldum bir ara...
 • (bkz: cin/@peter parke)

  not: kafanızı sikiim sizin.
 • duble cin çarpması

  (bkz: yaran yanlış okumalar)
 • fragmanda kaos hakim,insanın başı dönüyor birde filmi düşünemiyorum.ayrıca cin olarak korkunçlu karı kullanmak da gerçek şeytan kayıtları olsa gerek, yoksa gerçekten böyle bir kayıt alsan 5 milyar insan götün,götün cami arar. artık sıktı aynı taktikler gene cin olsunda, ne bileyim bir yerlerde eksik var fragmanda bile insana kalitesiz gelen çözemediğim bir havası var. tabiki daha izlemedik ama ortalama bir hasan karacadağ filmidir muhtemelen.
 • fragmanından hiç bir halt anlamadığım film. yüzde sekseninde kadının teki bağrıyor zaten. gerçek cin görüntüleri zırvası yine mevcut ki bir önceki filmde gerçek cin görmemiştik. zaten gerçek cin diye bişey var mı da göreceksin derseniz ona da bir cevabım yok. ilk iki dabbe filmindeki rezil oyunculuk, makyaj ve efektler son iki filmde makyaj ve efekt için söylemek gerekirse gelişme kaydediyor. ancak korkutma mekanizması ordan burdan bağırarak çıkan cinlilerden oluşmakta. hasan karacadağ böğürtüsüz korkutan bir film çekerse sinemada izlemeyi düşünüyorum çünkü salonda sesi kısmak elimde olmadığından büyük rahatsızlık veriyor. filmle ilgili söyleyebileceğim olumlu şeylerden biri de mekanlara gerçekten emek verilmiş olması. musallat 2 ve dabbe bir cin vakası gibi bu filmde de insana o gerginliği veren ayin ortamını sağlayan cinli köy evi mekanı güzel olmuş. yani hasan karacadağ doğru yolda ilerliyor ilk iki filmdeki evrensel anlamda kıyamet senaryoları başka filmlerden bire bir arak ve izlenmeye deymeyecek kadar kötü olduğu halde, son iki filmi senaryo çalma olayını çözememesine rağmen anadolu korku mitlerini kullanarak daha yerel çapta korku senaryoları ile insanları korkutmayı başarmıştır.