• bir çeşit kıyamet alameti.
  yaşar nuri öztürk ün ortaya attığı bir iddiaya göre stephen hawking dabbetiül arz mış ve kuranda ki kıyametle ilgili uyarıların aynısını yapıyomuş.
  (bkz: ben bugün bunu duydum)
 • kıyamet günü yaklaşınca çıkacak olan korkunç hayvan.
 • uzun bir zaman önce adnan hoca şeklinde anılan şahsın takma ad kullanarak yazdığı bir kitabın adı, kuran' daki bir sure kaynak gösterilerek yazılmış bir kitaptır , dabbe-t-ul arz'ın bir dünya haritası üstünde durduğu komik bir temsili resim de mevcuttur. devekuşu/kedi ve köpek karışımı bir hayvanın resmedildiği ucuz bir çizim... kitapta ilk belirtilerin hayvanın ayaklarının haritada denk geldiği yerlerde ortaya çıkacağı şeklinde bayat ve şaşkın vaatler de mevcuttur.fakat asıl bayat, ucuz ve mide bulandırıcı savunu ilk belirtilerin ortaya çıkmaya başladığı ve felaket habercilerinin aids hastaları olduğu şeklindedir. kitap aids hastalarına ucube muamelesi yapmakta ve bir aids hastasının yüzündeki daire şeklindeki enfeksiyonun görüntülendiği bir fotoğrafın altına " kafiri damgalayacak " şeklinde bir alıntı yapıp,işte bunlar lanetlidir pisliktir mesajı vermektedir* * *.
  (bkz: dizginlenemez duzeyde kafa atma istegi)
  (bkz: icimdeki kusma arzusu bambaska)
 • aldıgım duyumlara gore bir zamanlar televizyonlarda da izledigimiz bir filmde konu edilen, titre$imleri algılayıp yeraltından ilerleyen, duneda ki kum solucanlarına* benzeri hayvan.
 • ayrıca bazı inanışlara göre mehdi'nin kim olduğunu dünyaya ilan eder dabbetul arz.
 • kıyamet kopmadan önce ortaya çıkacak olan ürkütücü bir mahluk... mü'min ve kâfirleri ayırıp, alınlarına cennetlik ve cehennemlik mührünü vuracak olan yaratık...
 • dabbet kelimesi sanskritçe dapet (halı)kelimesinden geliyor. islam öncesi kureyş lehçesinde 'p' harfleri 'bb' olarak değiştirilmiştir. halının da atkıdan ve çözgüden oluşan bır ağ üzerine dokunduğu düşünülürse...

  dapet'ül arz'ın bugünkü anlamı dünyanın ağı yani wwwworld wide web olmaktadır. kur'andaki anlamı kıyamet öncesi uyarı anlamında olduğu göz önüne alındığında 18. yy da almanca, fransızca ve ingilizce de kullanılan call on the carpet deyimi akla gelmektedir.
 • her ne kadar bir teolog yada din adamı hatta tam olarak bir inanan olmasam da sahsi kanaat ve çikarimlarim neticesinde çoktan dünyaya indigini ve etrafimizi kusattigini hatta bu yaziyi okuyor oldugunuza göre ona dogru baktiginizi düsündügüm yaratik kisaca junkyninde belirtigi üzre internet.

  bu çikarima varmama neden olan düsünüs sistemi ise su sekilde:

  yerde sürünmek ve bir dudaginin yerde öbürünün gökte olmasi internet omurgasini olusturan fiber optik kablolari ve uydu baglantilarini isaret etmekte

  kimin iyi kimin kötü oldugunu ortaya çikarmasi ise insanlarin internetle tek baslarina kaldiklarinda içlerindeki en temel güdüler esliginde mevlalarini yada belalarini bulmasi ile ilgili olabilir zira internet üzerinde aramaya inanmak suretiyle bulunmayacak sey yok gibi bir sey degil yok. bunun beyanatini verebilmesi ise ancak big brotherin* çok iyi çalismasiyla açiklanabilir

  herkesle kendi dilinde konusmasi ise internette istendiginde neredeyse her dilden kaynaga erisilmesi ile ilgili

  vucudundaki killardan önüyle arkasinin ayirt edilemesi ise ucu bucagi olmayan sanal evrenin karmasik yapisiyla ilintili olabilir.
hesabın var mı? giriş yap