şükela:  tümü | bugün soru sor
 • otomotiv sektöründe renault kanatları altına giren rumen markası dacia'nın; maliyeti düşürülme amacıyla karoserinde kavisli hatlardan bile kaçınıldığı ancak solenza*'dan daha modern ve şık olan, parçaları renault modellerinden alınan, (direksiyon, gösterge tablosu clio, havalandırma ızgaraları, vites topuzu espace vs. vs.) ülkemizde ise 8 - 9 bin€'dan piyasaya sürüleceği belirtilen otomobil... bir nevi clio symbol (bkz: renault clio symbol). 5 bin €'luk baz modelinin romanya pazarında satışa sunulacağı kesin.
 • dacia 1310 (toros) ve solenza dan sonra dacia nın ülkemize getireceği 3. model. eski modelleri gibi kendisi de 4 yılda çürüyecek, motoru krank kıracaktır.
 • 5000 dolar sınırını yakalamak için üretim bandında maliyeti arttıran tüm unsurlar ortadan kaldırılmış,bu yüzden arabanın camları da dahil olmak üzere hiçbir noktasında bombeli tasarımlar kullanılmamış,aksine araba 80lerin volvoları gibi kibrit kutusu estetiğiyle tasarlanmış..ama doğu bloğu ülkelerinde ve ülkemiz seviyesindeki diğer ülkelerde çok fazla satacağı bariz bir model olarak,renault'un yaptığı akıllıca bir hamledir logan..
 • göstergeleri eski clio ve megane larınkine cok benzeyen,bagaj hacmi devasa boyutlarda olan fakat frenleri o kadar kuvvetli olmayan dacia modeli.2 yıl mekanik ve 6 yıl boya/pas garantisine sahip arac
 • kaç bin euro'ya satılırsa satılsın yüzbinlerce euro'ya alınmış benzerleriyle aynı yolda gidecektir, bu yüzden fakir ülke kompleksli arkadaşların korkmasına gerek yoktur. o da onlarca markanın yüzlerce modeli gibi trafiğe takılacak, otoyolun yarısında asfalt bittiği için bankete düşme tehlikesi geçirecek, kar yağınca içinde mahsur kalınacak bir vasıta olarak karayollarımızda yerini alacaktır. bayan kullanırsa sıkıştırırlar bile.
 • ucuza maledilme stratejisinin, otomasyonu ve robotları tamamen devredışı bırakıp, insan gücü kullanılması olduğunu duyduğum, kuş serisini andıran fason renault.
 • avrupa otomobil güvenlik ve emisyon standartlarına uygun, göze hoş görünen, günümüz standartlarıda konfora sahip, renault desteğiyle dacia tarafından üretilen, ucuz otomobil. amacı sadece bir yerden bir yere yorulmadan gitmek için olan, fakat kendini tofaş gibi kağıttan otomobillerin insafına bırakmak istemeyeceklerin tercihi olabilecek araçtır. 2005te station wagon versiyonu çıkacaktır.
 • her ne kadar avrupada 5000 euro'luk fiyata sahip olacağı söylense de, türkiyede 16bin ytlden başlayan fiyatlarla satılan, renault bünyesindeki dacia'nın bir modeli..
 • lansmanı çıktıktan sonra * yaptığımız sitesi budur. http://www.dacia.com.tr/logan
 • başrolde okul geçidinden son gaz geçen bir dallamanın oynadığı reklama sahip otomobil. dallama yerine onun bunun çocuğu da denilebilir.

  -baba yine okulu geçtin.