şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2008 ortalarında ülkemize ithal edilecek olan model. renault' un brezilya ayrton senna fabrikasında üretilen araç bilindik renault motorları kullanmakta. dizayn olarak nissan almera 5 kapıyla benzerlikler gösteren araç hali hazırda, güney amerika ülkelerinde renault amblemiyle alınabilmekte.
 • ayrıntılı bilgi için: http://www.dacia-sandero.org/
 • http://www.yenisandero.com/ adlı sitesinde teknik özellikleri yazmayan çakma reno.
 • top gear'ın 11.sezonunda ölesiye taşak geçilen araç.
 • logan*'dan inip binildikten sonra süper lüks gelse de, daha kapıyı açmak için el attığınızda elinize gelen plastik çıkıntı ile yüzünüzün buruşmasına neden olan otomobil. dışarıdan da alıcı gözle baktığınızda, altının gereksiz derecede yüksek, özellikle çamurluk - tekerlek arası boşlukların da kaba görünecek derecede açık durduğunu belirtmek gerekiyor. bir de keşke bagaj butonuna biraz daha dikkat edilseydi de, renault 12'lerin aynısı olmasaydı diyor insan.
 • kesinlikle çok ekonomik bir araç çünkü her fren yapışta depodan mazotun çalkalanma sesi geliyor bu yüzden depoyu asla tam doldurmamaya karar veriyorsunuz. sürekli 20 liralık benzin almaya başliyorsunuz ki bu da çok ekonomik olduğunun bir göstergesi.sanki bagaja 60 litrelik su bidonu koymuşuz da o çalkalanıyor.eğer almayı düşünüyorsanız, test sürüşüne çıkarken depoyu tam doldurmalarını isteyin, bu ses size rahatsız edici gelmesse-ki gelecek- o zaman alın.
  (bkz: aldıgına pisman olmak)
 • ötv indirimi sonrasında, 15 bin lira temalı reklamlarına rağmen hiçbir yerde bulunmayan araç..
  avrupa da 5000 euroya sıfırı satılmakta..
  bayiler ellerinde olmadığını, ağustosta geleceğini ve siparişlerin ağustos fiyatı ile fiyatlanacağını söylemekte..
 • direksiyonu inanılmaz hafif olan ekonomik otomobil. ne kadar ekmek o kadar köfte felsefesinin cisme büründüğü bu araç aslında çok da kötü bir araba değil. eğer satın alacak olanlar fitillerden gelen rüzgar sesine, ucuz döşeme ve ön konsola, 80 lerden fırlamış gibi duran iç tasarım detaylarına ve hissiz direksiyona katlanabileceklerse pekala bu otomobillle tatmin olabilirler.

  dıştan bakınca bu kadar ucuz fiyat etiketli bir otomobil olduğu da anlaşılmıyor.
 • şirketimize ucuz ve yakıt sarfiyatı çok düşük diye dizelinden iki adet aldık.herşey iyi hoş, 1.5 dci motor iyi devirleniyor, virajlarda çok savrulmuyor, yol tutuş fena değil, yedek parça ve servis ağı arkasında renault olduğu için çok yaygın, bir depoyla şehiriçi 800-900 km gidiyor.
  ama aracın yürümeyen aksamı deyim yerindeyse tutanın elinde kalıyor.misal havalandırma ızgarasını ayarlayayım da bana doğru üfürsün dedim bir baktım parça elimde, bozuk bir zeminde ilerlerken a sütunun plastik çıtası kucağımda.

  atıp tutmaya gerek yok.

  (bkz: ne kadar ekmek o kadar köfte)
 • ne kadar dandik olduğunu konusunda bir örnek vermek gerekirse; normal arabalarda pedalların altında takoz olur yere sabit ki sonuna kadar basıldığında yayları deforme olmasın vs. bu araçta öyle bir takoz yok, direkt döşemeye gömülüyor pedal. hadi tamam, nornalde sorun olmaz gene de... işte döşeme sabit değil. aracın zemine tam oturmadığından her debriyaja basışta döşeme esniyor. haniz biraz daha basılsa ayak tabanı delip çıkacakmış gibi bir his... fred çakmaktaşın arabası gibi evet.