şükela:  tümü | bugün soru sor
 • araçta 1.6lt 90hp benzinli ya da 70hp dci motor görev alıyor.
 • türkiye'de berbat bir reklam kampanyası ve çalışmayan bir web sitesi ile pazalanmaya çalışılan ekonomik , güzel araba.

  http://www.yenisanderostepway.com/
  http://www.dacia.com.tr/
 • ncap testlerinden ancak 3 yıldız alabilen sandero'nun yerden yüksek modelidir. aman dikkat denilmelidir.
 • neredeyse bir tahtanın direksiyon, motor ve 4 lastik takılmış halidir. arabanın fasılalı silecek özelliği dahi yoktur. dikiz aynaları manuel ayarlıdır. çakmak, küllük, arka cam rezistansı gibi şeyler utanmadan donanım özelliği diye geçmektedir. ekstra donanım paketi falan gibi seçenekleri de yoktur. istedikleri fiyata iki üç bin lira daha ödenince normal araba alınabilmektedir. dış görüntüsü, geniş bagaj hacmi ve benzersiz yakıt tüketimi olumlu yönleridir.

  edit: arabanın fasılalı silecek özelliği varmış ancak fasılası ayarlanamıyor.
 • otomobile fransız olan renault'un, birde marifetmiş gibi dacia'yı satın almasından sonra sözde geliştirdiği otomobil demeye dilimin varmadığı araçtır.

  bu aracı alanlar sadece 4 adet tekerlek aldım diyerekten sevinsinler.
 • 32 bin tl'ye sıfır, az yakan, 90 hp dizel motorlu, klimalı, abs'li, dışarıdan gayet gösterişli görünen bir araç almak isteyenlere tavsiye edebileceğim bir araba. bu fiyata yağmur sensörü ya da fasılası ayarlanabilen silecekler de olmayıversin bir zahmet. evet aracın iç dizaynı vasat, masraftan kaçınmak için bazı şeylerden kısmışlar (elektrikli camlar ön konsoldan açılıyor, torpido ışığı yok, arkada kolonları var ancak çalışmıyor, sinyal verdiğinizde dörtlüleri yakmışsınız gibi her iki sinyal göstergesi de çalışıyor, vs) ancak bunlar önemsiz, ben performansa bakarım diyorsanız bence tam bir fiyat / performans aracı. torpido ışığı, arka kolon bağlatmak gibi işleri çok ucuza halledebilirsiniz, bir de kameralı park sensörü taktırdınız mı tadından yenmez. toplamda 200-300 tl'lik bu özellikler arabayla birlikte gelse en az bir kaç bin tl oynatırdı arabanın fiyatını.

  arabayı amaç değil araç olarak görenler, bir arabaya 50-60 bin tl vermek istemeyenler, 2. araba alacaklar, az bütçesi olanlar, sıfır araba isteyenler, çekinmeden alabilirler. zaten arkasında renault olduğu için yaygın ve ucuz bir servis ağı da cabası.

  tek rakibi chevrolet aveo olabilir ki dışarıdan çok daha heybetli durmaktadır stepway bence.
 • dizel versiyonu 32.900 fiyatı ile ve güzel tasarımı ile kesinlikle alınabilecek bir araba görüntüsü veriyor. bu tarz iyi tasarımı uygun fiyatlarla satan üretici firmalara bayılıyorum her zaman, maharet iyi tasarımı 45-50 bin lira ile satmak değil.
 • 4 teker bana yeter diyenler için mükemmel araç.

  ilk aracını alacaklar ve bu aracı sıfır alacaklar için bir uyarı; uzun yıllar bineceğiniz araç bomboş olursa, yanı donanımsız olur ve yaşam alanı olarak yetersiz olursa bir yerden sonra kullanıcısına batıyor. alanların ihtiyaçlarını net olarak belirleyip bu arabadan beklentisini düşük tutması gerekir.

  dış görünüş; bravo.

  dacia dediğimiz markanın algısı ile bunun tasarımı kesinlikle bir değil.
 • yenilenmiş hali ile görsel olarak bence oldukça sıradanlaşmış ve çirkinleşmiş araç. ilk versiyondaki jantlar gitmiş, lastik yanak yükseklikleri artmış, önü ve arkası berbat olmuş.

  geçtiğimiz ay başka bir arkadaşım, ilk versiyonundan sıfır olarak aldı. iki sene önceki haline göre bir takım gelişmeler yapılmış. mesela teyp daha modern bir model ile değiştirilmiş ve direksiyondan kumandalı olmuş. koltuklar daha güzelleşmiş ve konforu artmış. ancak direksiyon acayip sertleşmiş, iki elle bile ancak çevriliyor. özellikle yeni çıkan stepway'den alacaklar normal, asfalt bir zeminde direksiyonu çevirmeden karar vermesin.
 • 32.500 tl*'ye, dizel, suv tasarım, klima, abs, sürücü hava yastığı, 90 beygirlik renault motorlu, az yakan çok kaçan, sürmesi keyifli, parçası bol, servisi ucuz 2. bir sıfır araba bulun kızılay'da etek giyer dolaşırım dedirten arabadır. bazı parçaların malzeme kalitesi düşüktür amma ve lakin çin malları gibi elde kalacak tarafı da yoktur. donanım yok diyenlere sesleniyorum, bu arabayı alırken full donanım bir araçla takas ettim, arabamın koltuk ısıtmalı olduğunu, içerden katlanan yan aynalı olduğunu, ışıkta kararan dikiz aynasını, arabayı bayiye verirken öğrendim. demek ki neymiş, biri çıkıp dar sokağın birinde eski arabamın aynasını alsa kaskom bozulurmuş***, şimdi gelsinler stepway'in aynasını alsınlar 20 lira bir 5 lira ustanın çırağına bahşiş iş bitmiştir.