şükela:  tümü | bugün
 • 2004 modelleri 10 km ile 2. ele düşmüş olan otomobil (bkz: dod)
 • 80li yılların sonunda üretilen peugeot 309 platformu kullanılarak, renault motoru, kokpit parçaları, şanzımanı, jantları, direksiyonu (bkz: teknoloji) kullanılarak üretilmiş otomobil...
 • düşüh hızlarda, yüksek adrenalin yaşamak isteyenler için üretilmiş motorlu taşıt.
  konfor ve estetik namına, hiç bir emare göstermemektedir. özellikle yumruk kadar vites topuzuna dikkat çekmek isterim. çeşitli fanteziler gerçekleştirilebilir. *
  4 kişi ile birlikte 120 km' yi geçmek nerdeyse imkansızdır.

  bu arabayı kullandıktan sonra, clio symbol insana mercedes gibi gelmektedir.
 • (bkz: taşıt)
 • ulaşım ihtiyacını ekonomik bir biçimde karşılamak amacıyla üretilmiş, konfor konusunda çok iddialı olmayan düşük bütçeli bir dacia modelidir. 1.4 litrelik çok noktadan* yakıt enjeksiyonlu clio motoru, megane şanzımanı ve muhtelif clio parçaları ile donatılmıştır. çoğu parçası renault modelleri ile aynı olduğundan parça bulunabilirliği yüksektir.

  saatte 120 km gibi hızlara rahatlıkla çıkabilir fakat yakıt ekonomisi açısından 80-90 km gibi hızlar tavsiye edilir. üç kişi ile saatte 140 kilometreye ulaşmış olsa da ne gereği vardır. yüksek bir araç olduğundan virajlarda üstün performans beklenmemelidir fakat kaldırımdan yola atlamak konusunda sürücüsünü tatmin edebilir. beş yolcusuyla birlikte küüüüt diye bir ses eşliğinde yanlışlıkla kaldırımdan indikten sonra sorunsuzca yoluna devam edebilecek kadar sağlamdır.

  aracın kliması soğutma konusunda oldukça iyidir, kaloriferi ise harikadır. en soğuk havalarda bile birkaç dakika içerisinde içeriyi fırın gibi yapar. kaloriferin üçüncü ve dördüncü kademeleri(özellikle dördüncüsü) çoğu zaman gereksizdir ve de çok ses yapar. ayrıca araçta ses yalıtımı yok denecek seviyede olduğundan saatte 90 km'den sonra içeriye çok ses almaya başlar. araç içi malzeme kalitesi de düşüktür.

  "rapsodie" modeli otomatik ön camlara, hidrolik direksiyona, sürücü hava yastığına ve analog klimaya sahiptir.
 • kendisinden en az 10 yıl önce piyasaya çıkan renault broadway'dan daha kaliteli ve konforlu değildir.