şükela:  tümü | bugün
 • içindeki şarkılar kadar tasarımı da güzel olan replikas albümü, heyecanla beklemekteyiz
 • (bkz: replikas)'ın piyasaya çıkmış 2. albümünün adı...
  (bkz: kemir beni)
  (bkz: kör taşın kıyısında)
  (bkz: haydi bir ses duy)
  (bkz: nokta)
  (bkz: hacıyatmaz)
  (bkz: yaş elli)
  (bkz: bir bağlam roka)
  (bkz: deli halayı)
  (bkz: karabasan)
  (bkz: ş)
  (bkz: ömür sayacı)
  (bkz: keşif)
  (bkz: tabu)
 • bu albumu el ustunde tutmali, opmeli replikas'i; her magazaya gidiste bir tane daha, bir tane daha almali ki daha cok kazansinlar; daha iyi, daha daha iyi isler cikarsinlar. kabugundan cekirdegine oya gibi islenmis; parcalarin birini digerinden ayirmak, koledoyuran'a oranla zor; ama sahsen "kor tasin kiyisinda" ve "ş"yi beri tarafa cekerim. allah tamamina erdirsin, ne diyeyim, amin.
 • replikas'in lezzetinin ve karakterinin gün geçtikçe yerine oturdugunu ispat eden albüm. ismiyle cismi birbirine kenetlenmis güzel ugras.
 • (bkz: dadaruh)
 • diyalektik anlamda ilk album olan koledoyuran'in zittidir. 2 albumu arka arkaya dinlemek onerilir.
 • postexpress'te, 'ğğğaşşkh için ölmeli aajgk o zaman aşşhk' duman'ın son albümü için (belki alışman lazım) 'bu albüme yıldız verecek olsak gökteki tüm yıldızları sermemiz gerekirdi' gibi mübalağada sınır tanımayan iştahlı methiyeler düzülmüştü; akabinde roll'da 'yılın albümü' seçildi. gözümüz 'yılın albümü', 'yılın brit ödülü', 'mercury prize' gibi pseudo everest'lerde değil ama, bu albüm yerli müzik basınında biraz daha yankı bulsa, hak ettiği değere vakıf olsa çok sevinirim. brian eno'nun bir lafı vardı: 'deneysel müzikleri kimse dinlemez ama herkes kıymetini bilir' gibisinden. belki kuyruk acısıyla söylenmiş laftır ama doğrudur. üç dakikalık perfect pop şarkıları ummanın moda olduğu günlerde replikas'a 'deneysel takılıyorlar' demek, anca eno'nun altını çizdiği türden bir aymazlığın tezahürüdür, üstelik replikas öyle aman aman eksperimental bile değilken.
  benim albümde gözde şarkılarım '.' (nokta), mevlevi ska 'ş', ömür sayacı, kesif, kemir beni ve belki en başa koymam gereken son şarkı tabu ve ona eklemlenen hidden track. bluesy psychedelia haydi bir ses duy'u da söylemeliyim. hızımı alamazsam hepsini yazabilirim.
  replikas gibi özgünlük, vizyon sahibi gibi bir grupla aynı toprakları soluyor olmak, olmayan milliyetçilik damarımın kabarmasını ve pıt pıt atmasını sağladı.
 • çok guzel olmuş...daha soze ne gerek...
 • kesinlikle çok başarılı ve doyurucu bi albüm. hakikaten söylenicek fazla bişey yok. replikas'ın tarzına uygun. köledoyuran'dan bi eksiği yok, tarz olarak aynı; ama bir "bu tuttu aynı yolda devam" da değil. two thumbs up.
 • http://www.replikas.com/ da albüm için:
  ".dadaruhi
  replikas'ın temmuz 2002'de yayınlanan ikinci albümü. 2001 yaz ve sonbarında ada müzik'in stüdyosunda kaydedilmiştir. köledoyuran'ın hem doğal gelişimi, hem de antitezi olarak nitelendirilebilecek olan albümün temel özelliği araştırılan müzikal formların birbirlerinin içerisinde doğal olarak erimiş olmaları ve hiçbirinin dominant öğe olarak öne çıkmamasıdır. besteleme sürecinin sampling teknolojisiyle beraber yürütülmesi, şarkı yapılarına farklı ve modern bir anlayış getirmiş ve sesleri daha özgürce kullanabilme şansı tanımıştır. stüdyo teknolojisi dışlanılmamış, hamlık ve işlenmemişlik yerini bütünlüklü bir albüm atmosferi ve soundu yaratma çabasına bırakmıştır. birçok konuk katılımın olduğu albümde ney, zurna, yaylılar, ramazan davulu gibi geleneksel enstrümanların yanı sıra vokalistler ve metin okuma korosu bulunmaktadır. konsept albüm anlayışından uzak ve doğal bir bütünlük gösteren şarkı sözleri insanın iç dünyasını kişisel bakışlarla yansıtmaktadır. ölüm, çocukluk, yaşlılık ve "ruh hastalıkları" albümün genel temaları olarak gösterilebilir."
  metni yeralmaktadır.