şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir pena markası. gitar teli vb. şeysileri de var sanırım.
 • (bkz: dadı)
 • cg230 model numaralı klasik gitar telleri 2-3 haftada kullanılamaz hale gelen marka. lakin ilk hafta performansı gayet iyiydi. dore müzikten 15 tlye satın almış idim. tam bir fiyat performans ürünü. eğer sık değiştiriyorsanız önerebilirim.
 • dadi https://dadi.cloud/ merkezi olmayan cloud computing hizmeti sunuyor. sundukları hizmetin decentralized olması nedeniyle bilinen bulut tabanlı hizmetlerden (aws’den %90’a kadar daha) ucuz olduklarını söylüyorlar. ekip 18 yıldır birlikte çalışıyor. ceo, joseph denne’nin uzmanlık alanı blok zinciri teknolojileri, big data ve machine learning. ayrıca eski bir bbc (tech board) çalışanı. kurucu ortaklardan chris mair, giyim markası diesel’in uluslararası dijital teknolojilerden sorumlu müdürü olarak çalışmış birisi. tüm ekibin linkedin sayfası var hepsini inceleyebilirsiniz. https://dadi.cloud/en/team
  tüm kodlar github’da herkese açık. https://github.com/dadi
  22 ocak’taki pre-icoda 1 dadi=0.40$ 29 ocak ico zamanı 1 dadi=0.50$ olacak.
  hâlihazırda dadi’nin web servislerini virgin, bt, monocle, empire, mojo, grazia gibi çok büyük markalar kullanıyor. (özellikle monocle, virgin ve empire’ın tüm dijital işlerinde altyapı olarak dadi servislerini kullanıyor.) ve aylık 250 milyon kişi dadi teknolojilerini kullananlar web sitelerini kullanıyor. bu da önemli bir veri.
  dadi’nin ana hedefi paas (platform as a service) ve saas (software as a service) sektörü. paas, uygulama geliştiricilere donanım ve yazılım katmanları sunarak projelerini geliştirme imkanı sağlar. saas ise kullanıcıların ihtiyaç duyduğu crm, erp, finans ve muhasebe yazılımları gibi programları bulut üzerinde sağlar. farklı lokasyonlarda faaliyet gösteren firmalar için saas ekstra yazılım maliyeti oluşturmayarak ciddi ekonomik avantaj sağlar. bu hizmet sistem yönetimi, işletim sistemi, programlama dili ortamı, veri tabanı vs. gibi platformlar sunar. bu iki hizmetin 2017’de tüm dünyada toplam 70 milyar $ bir pazarı vardı. 2020’de bu fiyatın 121 milyar $ olması bekleniyor. (gartner’ın araştırması https://www.gartner.com/newsroom/id/3815165)

  2020’ye kadar paas pazarının %18.24 saas pazarının %15.65 büyümesi bekleniyor.
  (gartner’ın araştırması https://www.gartner.com/newsroom/id/3815165)
  rakipler ve dadi bu pazarda ne yapabilir?
  cloud platform pazarının lideri %47.1 pazar payıyla amazon. geçen yıla göre gelirlerinde %42’lik bir artış var. (3.66 milyar $)
  microsoft azure ile pazarda 2. sırada ve pazar payı %10 fakat q1 2017’ye göre büyüme %90 q4 2017’ye göre ise %97
  3. sırada %3.95 ile google var 4. sırada da %2.77 ile ıbm

  dadi’nin bu pazarda bu rakipler ile işi oldukça zor gibi gözükebilir. ve finansal modeli pazar payına göre. eğer 3 büyük oyuncunun dışında kalan %36’lık pastadan %1’lik bir dilim bile kapsalar bence şu an için müthiş başarı sağlanmış olur. yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. kendi araştırmanızı yapın.
 • üstteki arkadaş çok güzel açıklamış. referral durumunda az da olsa bir katkı payı sağladığı için bende buraya paylaşmak istiyorum. https://dadi.cloud/r/bba7xxthxt
 • referansa ihtiyaci olmayacak kadar iyi gorunuyor.
 • çok iyi bir geleceğin beklediğine inandığım platform. yatırım yapacağım ikinci ico olacak kendisi.

  ilki crypterium'du, ico satışları başladığında ikincisi de gönül rahatlığı ile dadi olacak.

  sisteme dahil olmak için bu linki kullanabilirsiniz.
 • reserved yaptığım ico.
  refsiz kayıt için buradan

  not: doluşmuş yine ref linkli pezevenkler
 • buralar değerlenir.
 • dadi whitepaper kısmını snom'dan araklamış. son günlerde çok popüler olan yabancı kriptopara hesapları bu projeden çok sık bahsetmeye başlayınca kıllanmıştım zaten. muhtemelen önce pump yapıp kârı aldıktan sonra fena indirecekler gibi. ytd.