şükela:  tümü | bugün
 • son yıllarda özellikle adventure tarzında çok başarılı oyunlara imza atan, fakat henüz ismi pek duyulmamış olan alman oyun firması.

  http://www.daedalic.de/
 • yaptıkları adventure oyunlarında elle çizilmiş muhteşem arka plan grafikleri, komik karakterleri ve kırk yıl düşünsen bile çözümünü bulamayacağın saçma bulmacaları* ile öne çıkan alman menşeili indie oyun şirketi. genellikle deponia serisi ile bilinseler de diğer oyunları da fena değildir. steam'de çoğu oyunu kampanya zamanlarında ucuza alınabilir.

  (bkz: the whispered world)
  (bkz: a new beginning)
 • türkçe diline ciddi değer veren alman oyun şirketi.

  oyunlarına türkçe dilini ekleyen, eklemeye özen gösteren şirket sayısı dünyada pek fazla değil. daedalic ise istisnası.
 • yıllar sonra lucas film games hissi veren oyunları yapan alman firma. tim shafer olsun (broken age) ron gilbert olsun (henüz oynamadığım thimbleweed park) son beş sene içinde bir şeyler yaptılar ama genç birilerinin de bu tip anlatı türünü kullanmaya meyletmesi sevindirici.

  özellikle deponia serisi seneler evvel monkey island'ı ilk oynadığım günlere götürdü. belli ki gençliklerinde bu tip oyunları çok oynamış hatmetmiş, yetenekleriyle bu türe olan sevgilerini birleştirip çok güzel işlere imza atmışlar. ilgiyle takip ediyorum.