• game of thrones adlı dizide emilia clarke'ın canlandırdığı karakter.

  sonradan gelen ek:

  diziyi seyredenler genelde oyunculuğundan ziyade, güzelliğinden bahsetmişler. madem öyle birkaç not daha;

  1987 doğumlu
  1.60 boyunda
  kısaca milly diye çağrılırmış.
  köpeğinin ismi roxy
 • kitap serisini okumuşluğum yok henüz* ama game of thrones'un daha ilk bölümünde hastası oldum. bunda şüphesiz ki emilia clarke'ın taşlığının etkisi var ama daha çok karakterde büyük bir potansiyel sezmemden kaynaklanıyor. zira bir karakter daha ilk bölümden dibe vurduruluyorsa ardından yükselişi gelir büyük ihtimalle. göründüğü kadar hassas ve kırılgan bir karakter olmadığına da eminim. zaten dizinin promolarından birinde de öyle bir ifade geçiyordu kendisi için yanılmıyorsam. ronon dex'i de denyo kardeşini de geride bırakacak bana kalırsa, dediydi dersiniz.
 • dahil olduğu destansı serinin jon snow ile beraber en önemli iki karakterinden biridir.
 • şimdilik bir çaylak yazar. en yakın zamanda aramızda olması dileğiyle.
 • house targaryen çıkışlı, sürgün prenses. sıcağı pek sever, khal drogo ile evlenerek kardeşi ile evlenmekten yırtmıştır.

  --- spoiler ---

  she had always assumed that she would wed viserys when she came of age. for centuries the targaryens had married brother to sister, since aegon the conqueror had taken his sisters to bride. the line must be kept pure, viserys had told her a thousand times; theirs was the kingsblood, the golden blood of old valyria, the blood of the dragon. dragons did not mate with the beasts of the field, and targaryens did not mingle their blood with that of lesser men. yet now viserys schemed to sell her to a stranger, a barbarian.

  kısaca; targaryen manyaklığı inbreeding* yüzünden, akraba evliliğine bile sıcak bakılmazken bu ne be dersiniz. yüzyıllardır targaryen ailesinde kan saf kalsın, mal bölüşülmesin diye erkekler kızkardeşleriyle evlenmişler. kalıtımsal manyaklık buradan gelmekte.

  --- spoiler ---

  (bkz: jaime lannister)

  (bkz: cersei lannister)

  (bkz: royal incest)

  meraklısına not: kitaplarda dizide gösterilmeyen, üstünkörü değinilen, sadece ima edilen pek çok şey detaylıca anlatılmış. diziyi seyredelim, eşi benzeri yok, tabii kitaplarını da ihmal etmeyelim, okuyalım.
 • (bkz: #23655190)
 • onsuz geçen bölümlerin aynı tadı vermediği, bakmaya doyamadığımız güzellikte bir karakter. ayrıca bölüm geçtikçe kendini bulduğu, abisinin itip kaktığı bi kız olmaktan çıkıp, tam bir kraliçe olma yolundadır.
 • kisa boylu,minyon ve dağ gibi adamı idare edebilen hatun kişi.
  bir yerlerden tanıdık geldi mi?
  gelmediyse (bkz: turk kizlari)

  edit:imla
 • bildiğin fire resistance özelliği bulunan dişi ejderha. ayrıca kendisine buradan eski bir dothraki türküsüyle seslenmek istiyorum:

  sarı gelin

  westeros çarşı pazar
  leylim aman aman, leylim aman aman
  içinde bir kız gezer oy nenen ölsün
  sarı gelin aman sarı gelin.

  dragonstone'da bir ejder var leylim aman
  kanadında ateş var sarı gelin aman
  viserys gitti gelmedi leylim aman
  elbet bunda bir iş var oy sarı gelin aman.
 • bildigin armut.
hesabın var mı? giriş yap