şükela:  tümü | bugün
  • sözlerime dikkat spoiler içerir diyerek başlıyorum.

    başlık mutlak bir gerçektir. game of thrones final sezonu 5. bölümde yaşanan olaylara bakıp da daenerys targaryen'a sapıttı, delirdi demek mümkün değildir.

    şehir teslim olmuş da, efendime söyleyeyim masumlar ölmüşmüş de bilmemneymiş. yaşanan olaylar güçlü kimse ona şakşakçılık yapan bir halka müstehaktır. kardeşim bu kraliçe dediğiniz kadın geçen sezon şehrin ortasında tapınağı patlatıp bir sürü insanın ölümüne sebep olmadı mı? oldu. şimdi aklı başında bir insan evladı bu manyak kraliçeyi tahtından indirmek için gelen bir ordudan kaçıp da "aman kraliçem" diye o şehre sığınmaz. sığınıyorsa kraliçenin o zamana kadar yaptıklarını onaylıyor demektir. koca memleket westeros dediğin yer. kaçacak sığınacak başka yer mi yok?

    daenerys targaryen bu gevşek, karaktersiz, omurgasız halkı cayır cayır yakıp yok etmekte sonuna kadar haklıdır. bu halkı yaşatıp ne yapacaksın? lannister ailesi ne pislik yaparsa yapsın şakşaklayan dağ gibi stark idam edilirken maç izler gibi izleyen bu halkın başına geçsen ne olur geçmesen ne olur. bu halk değil mi daha iki sezon önce kraliçeleri çırılçıplak sokaklarda dolaştırılırken kafasına domates patates atan? yani bu kadar şerefsiz bir halkın başına geçmektense ver ateşi yak gitsin arkadaş. insanlar hak ettikleri gibi yönetilirler ama bazı insanları yönetmeye bile değmez.

    daenerys targaryen sonuna kadar haklısın bacım. ejderinin dişinin tartarı olayım senin. masumlar ölmüşmüş, yemişim masumunuzu sizin...
  • akl8ma cokus filmimde hitlerin sivil halk ölüyor sitemine napak bizi onlar secti lafimi getiren önerme