şükela:  tümü | bugün
 • homework albümünü dinleyen bir bu adamlar iğrenç mi iyi mi karar veremez.hayatımda dinlediğim en barbat eserleden birini (rock'n roll) yapmış insanlardır.buna karşılık around the world yeme yanında yat biçimi bir şarkıdır.
 • da funk adlı şarkıları süperdir.
 • yeni albumleri discovery daha bir nezihtir. kendileri vokal yap(a)madiklari icin, bu albumde bir-iki parcalarinda ba$ka bir sanatciya vokal yaptirmi$lardir. one more time, aerodynamic ve superheroes guzel parcalardir. ama something about us diye bi $arkilari vardir ki, tekno ve funkla hic bi alakasi yoktur.
 • (bkz: homework) (bkz: 1997)
  (bkz: discovery) (bkz: 2001)
 • 2001 tarihli ikinci albumleri discovery'den sadece one more time'i dinleyip (medya her ak$am onumuze ayni yemegi koydu ne yapalim) "vocoder olmadan daha lezizdiler" $eklinde bir genelleme yapmayi du$undugumuz, daha sonra ise aerodynamic, harder,better,faster,stronger gibi $arkilarla "sanatci her zaman sanatcidir" dedirten fransizlarin medar-i iftihari house grubu.
 • revolution 909 isimli şarkılarının klibini "domatezin dünyası" gibi belgesel niteliğinde çeken müzik grubu..
 • guy-manuel de homem christo ve thomas bangalter'den olusan grup. elemanlarin public domain'de resmi bulunmaz. konserlerde, basinla gorusmelerde yuzlerini abuk subuk maske takarak gizlerler.

  grubun adi, elemanlarin ilk zamanlarinda kurduklari kisa omurlu bir rock grubunun yaptigi muzigin melody maker adli dergide "bir kisim aptal punk (muzik)" (a bunch of daft punk) diye nitelendirilmis olmasindan gelir.
 • bu elemanlar tam bir anime manyağıdır ve leiji matsumoto ile ortaklaşa çalışıp interstella 5555 adlı yaklaşık 1 saat süren bir film yapmışlardır. film grubun anime kliplerinin birleşiminden oluşur. ilk olarak one more time adlı şarkının klibinde denkgelmiştim, baya da hoştu hani.
 • interstella 5555'in dvd'sini getirttik ve şunu söyleyebilirim. beklediğim kadar iyi değildi. hikayesi biraz koftileşiyor. üstelik ilk 4 klipteki robotech vari manga çizim tarzını kullanmayıp farklılaştırmışlar. bu da beni biraz üzdü. ama yine de interstella 5555 muhteşem bir fikir. daft punk'ın hastasıyım.
  alın bir de şarkı sözü,
  something about us- daft punk

  it might not be the right time
  i might not be the right one
  but there's something about us i want to say
  cause there's something between us anyway

  i might not be the right one
  it might not be the right time
  but there's something about us i've got to do
  some kind of secret i will share with you

  i need you more than anything in my life
  i want you more than anything in my life
  i'll miss you more than anyone in my life
  i love you more than anyone in my life