şükela:  tümü | bugün
 • bir alper çağlar filmi. vizyona girdiği zaman yine yer yerinden oynayacak. vatan, millet sevgisi had safhada genç yönetmen bu filminde sınır ötesinde özel kuvvetler mensubu bir tim ve gizli görevde timin başına gelen olayları işleyecek. buyrunuz efendim dağ 2 filmi link
 • birincisi gerçek bir şaheserdi. vatan-millet-sakarya üçgeninin çok ötesinde.. tamam klişeleri de vardı. ama gerçekten kaliteliydi, elle tutulur bir filmdi. şimdi bir trailerini izledim. yine güzel görünüyordu. ne olur ama ne olur eski kalitesini, içtenliğini ve gerçekliğini kaybetmesin.

  --- spoiler ---

  aklıma takılan bir şey var. ikisi de terhis olmuş asker ve birisi bacağından ciddi yaralıydı, aksayacaktı falan. hatta bacağındaki arızadan da bahsediyor trailerde. hadi ona da tamam da bu adamlar hangi görev tanımı altında tekrar orduda yer alacaklar? aklıma gelen tek olası senaryo sözleşmeli subay/astsubay olarak falan. hatta bu sadece oğuz için geçerli o üniversite mezunu. diğeri lise mezunu bile değildi sanırım. hadi o da uzman çavuş. ve hadi diyelim özel kuvvetler kursuna katılacaklar. o kursa katılmak için ikisinin de muvazzaf asker olması lazım. yani halen görevde olmaları lazım. ee, o ikisindeki saç sakal ne? tamam ikisi de sözleşmeli asker olmaya karar vermişlerdir ama sivilden gelip direk özel kuvvetler kursuna katılmak diye bir şey yoktur yamulmuyorsam. neyse, umarım mantıklı biçimde bağlamışlardır. saçmalamasınlar...
  --- spoiler ---

  merakla beklemekteyiz.
 • vizyon tarihi kasım 2016 olarak öngörülmüş.

  (bkz: öngörmek)

  not: figüran olarak rol almak için başvurulabiliyormuş.

  http://thejagged.com/basvuru/
 • senaryosu çok önemli bir film olacaktır, abuk sabuk konulara milyalar harcanan bir ortamda film için gönüllü başvuruları 4000 civarına ulaşmış.

  önemli hatta abartı değil oscarlık bir film olmak zorundadır, türkiyenin güneydoğusunda tezgahlanan oyunları iyi yansıtması en büyük dileğimiz.
 • fragmanı kesinlikle umut veren film.

  ulan her allah'ın günü şehit verdiğimiz yurdumda konu üzerine yapılan bir film işte, doğrusu da olacaktır yanlışı da.

  beni tek ilgilendiren tarafı keyifle izlenen bir şey olsun, 40 senedir çözülmeyen sorun bir filmle çözülecek değil, haliyle keyif seyri önemli.
 • birkaç saat önce paylaşılan teaserıyla tüylerimi diken diken etmiş, bizim sinemamızın en temiz örneği olacak yapım.

  bu filme gidin arkadaşlar. abd sokaklarında binaları devire devire kavga eden koca robotlara verdiğiniz şansı, bu filme de verin

  teaser
 • ilk filmdeki kötü oyuncu seçimlerinin olmamasını dilediğim film.
  türkiye'de pek örneği olmayan bir dalda, görece düşük bütçeyle yapılan filmler. kesinlikle izlenmeli, desteklenmeli.
 • ilk filmden daha büyük bir bütçe ile gelmesi, tecrübe sahibi olmuş bir yönetmen ve daha fazla bilinirlik ile bomba gibi karşımıza geçeceğini düşündüğüm film.
 • bugün yayınlanan yeni teasere bakıldığında, ilk filme göre çok daha güzel görüntülerle karşılaşacakmışız gibi görünen filmdir.
  ayrıca serinin önceki filmine göre kullanılan kıyafetlerden silahlara kadar herşey daha gerçekçi duruyor, sanırım tsk'dan ve mke'den ciddi destek alınmış bu konuda. özellikle jng-90, mpt-76, helikopter, fırtına obüsü vb. araçların kullanılması gerçekten çok iyi olmuş.
  gerçek hayatta özel kuvvet taburları ana silah olarak hk416 kullanıyor olsa da, filmde mpt-76 kullanılması ayrı bi güzel olmuş, özellikle de silahın tanıtımı açısından.
  ayrıca plaka taşıyıcı yeleklerin üzerinde metal özel kuvvet brövesi gördüm. normalde o metal bröve günlük üniformaya takılır, kamuflajın ya da plaka taşıyıcının üstüne takılmaz. hele filmdeki gibi gizli bir operasyona çıkan adam sadece o metal bröveyi değil, ışıkta parlayacak hiç bir şeyi üniformanın dışına takmaz. bu küçük ayrıntı dışında her şey gerçeğiyle birebir aynı görünüyor.

  yapanların ellerine sağlık, böyle güzel projelere ihtiyaç var.
 • murat serezli'nin tim komutanı olarak boy göstereceği film. bugün yayınlanan fragmanında ses oyunculuğu ile içimizi titretmiş, tüylerimizi ürpertmiştir.