şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayali bile huzur veriyor.
  • pek dağ evi sayılmaz ama çevre evlerden uzak köy evinde bir hafta boyunca yaptığım eylem. insanın içini rahatlatan, huzura kavuşturan eylem. siz kitap okurken köpeğinizin yanı başınızda olması da ayrı bir keyif verir.
  • doğadan öylesine kopuğuz ki hayalinde bile muhtemelen karbonmonoksitten zehirleniriz.
  • (bkz: kitabı dağa kaldırmak)

oturun evinizde okuyun. ya da okuyun da nerde okursanız okuyun.
  • hele birde kar yağmışsa o zevk iki katına çıkahahhaah şaka lan şaka, gün bitmeden zikerim dağ evini götüm dondu diyerek gerisin geri gündelik hayata dönülür. arkadaşlar aranır ve muhabbeti bol rakı masası kurulur.
  • ben bir gökdelenin en üst katında cam duvarların önünde şehrin neon ışıkları içinde kitap okumak isterdim.

doğayı değil gökdelenleri seviyorum, evet. gökdelenler insanın vahşi doğa karşısındaki zaferidir. gökdelenler insanın zekasının, kendi hayatının kendi elinde olmasının ifadesidir. diğer hayvanlara yaptığı gibi doğa bizi şekillendiremeyecek, biz onu şekillendirdik, şekillendireceğiz.
  • yanında da sevdicek,
    elinde de kahve,
    ayak ucunda da kedi,
    dışarıda da kar,
    içeride de şömine,
    kapının dibinde saint bernard,
    kapının önünde volvo xc90,

ay aldım yürüdüm ben birden...

(bkz: hayal kurmak)
  • uzun bir zamandan beri yapmaya çalıştığım şey. olmuyor abicim.

yok kar küreyecektim, yok odun kesecektim, yok yemek hazırlayacaktım yok çöpleri ayrıştıracaktım, suyun ısınmasını bekleyip banyo yapacaktım derken saatler geçiyor.

zaten markete falan da uzaksınız. arazi aracınızla toprak yollarda gidip gelirken baya vakit kaybediyorsunuz. evdeyken onu unutmayayım bir dahaki sefere şunu da alayım diye liste yaparken falan bir bakmışsınız topu topu iki üç saat kitap okumuşsunuz ve gün bitmiş.
  • kar yağsın, içerde et pişirelim ama. üşüyelim bir yandan. şarap da içebiliriz. böyle bir imgeye tutunabilir insan. biraz sıcak insanlar, yakın dostlar... yürüyüş mesafesinde kendinizi küçük zannedeceğiniz kadar boşluğun olduğu dağlar... doğmak üzere güneş, yapacak işimiz düşünmek ve okumak, kalanı da güzel hatırlayacağımız anılar.
  • ilkel bir ev ve ilkel bir medyayı tercih etmektir.