şükela:  tümü | bugün
 • geleneksel yandaş şirketleri koruma açıklamalarını başlatan akp'li cümlesi. gerisi gelir bunun. hay amına koyum sonunda zeytin ağaçları suçlu bulunacak desene.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27554049.asp

  edit: ahahaha başlık anında başa kalmış.
 • "ama türkiye'nin enerjiye de ihtiyacı var" şeklinde devam eden bülent arınç açıklaması.

  bazıları önce zeytinyağına batırıp, sonra 220 voltu vereceksin, enerjiye doyuracaksın. yoksa toprak bile doyurmayacak belli.
 • (bkz: atma ziya)
 • bence güzel bir şey. gerekliydi de açıkçası. neden gerekliydi? çünkü o zeytin ağaçları artık bayağı eskimişti. bir de çünkü şöyle de bir şey de var; yani yetmiyordu da açıkçası. çünkü başka ülkelerden misafirler geliyor. işte herhangi başka bir durum oluyor. yani daha çok ve çeşitli zeytin daha güzel oldu. şu anda gerekli diye düşünüyorum ben. sonuçta zeytin ağacı yani! dağın taşın zeytin ağacıyla dolması gerekiyordu yani dağın taşın! yani kahvaltıların daha rahat, daha güzel bir şekilde yapılabilmesi için gerekli diye düşünüyorum.
 • biz o haberi okuduk mk

  (bkz: www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=266069)
 • (bkz: zeytin lobisi)
 • bir sonraki adım için (bkz: şeytan zeytini cennetten adam çalmak için kullanır)

  .

  nöt: yarın sabah böyle bir şey duyarsam şaşırmam.

  .
 • ağır goygoy alert!

  çok ağaç diye bir kavramı dünya literatürüne sokan açıklama.

  insanlık tarihinde ilk defa bir ağaç fazla olduğu için sıkıntı yaratmıştır. öfff her yer ağaç seviyesinde yeşil bir ülkeyiz artık. zaten ben 6 milyar ağaç diktik açıklaması yapıldığı gün bir hesap yapmıştım neredeyse ağaçların üzerine bile ağaç dikilmesi lazım o sayıya ulaşmak için.

  demek ki doğruymuş.

  misal bugün gidin yırca köyünde gezmeye çalışın gezemezsiniz. insanlar bile şempanze gibi ağaçların üzerinde yaşıyor. adım atacak yer yok. ağaçların gövdeleri duvar gibi yapışık büyüyor.

  siz daha ne yeşili istiyorsunuz kerkenezler. termik santral yapacağız biz. gelecek yıl da inşallah buhar kazanlı araba üreteceğiz. çok büyük atılımlar bunlar gelişmemiz için. yeni türkiye'de matbaa, zeplin, değirmen gibi teknolojik atılımların şafağındayız.

  dünyanın füzyon enerjisini konuştuğu, dalga rüzgar güneş enerjisi gibi hayallerle zaman harcadığı günümüzde elbette gerçekçi hükümetimiz kömür yakarak atmosfere karbon salmayı hedefleyecek. aslında ağaçlar bu kadar illallah dedirtecek seviyedeyken ağaçları da yakabiliriz elektrik için. bakın bu da baya iyi fikir. enerji bakanımızı gençlere kulak vermeye davet ediyorum.

  ayrıca haşmetli padişahımıza iletmek istiyorum ki ülkemizde çok fazla dere de boşa akıyor. misal biz bunların hepsinin ortasını heslerle donatsak yemin ediyorum elektrik ihraç edecek noktaya geliriz. dağ taş dere olmuş. üstelik bu dereler ıslak. ıyyy. mimari bir dehanın ürünü olan uzungöl havuzu gözümüzün önünde dururken temkinli davranmanın lüzumu yok.

  misal biz israilden her yıl milyar dolar harcayarak tohum alıyoruz ya, bunun sebebi de domates denilen cıvık sebzenin kabahati. kısır tohumla tarım ülkesi olacağız diye kıçımızı yırtıyoruz yıllardır. dağ taş domates oldu memlekette. halbuki tarlanın üzerine dökeceksin betonu yarısına toki yarısına ağır sanayi kuracaksın. ohhhşş! hem pislik ortadan kalkar hem de iş adamlarımız semirir.

  hayvancılık desen keza dağ taş inek öküz koyun. dök asfaltı koyunun sırtına güzelce geç silindirle üstünden al sana duble yol. bu kadar çok hayvanı biz götümüze mi sokacağız çok afedersiniz. buhar kazanlı arabayı nerede kullanacağız biz. biliyorsunuz izmir istanbul arasını 8 saatten 9 saate çıkaracak akıl almaz planlarımız var. keza muğla bodrum arasını 2 saate düşürdük geçen yıl. uzay zaman düzlemini büken hükümetimizi koyunla tavukla meşgul etmeyin rica ediyorum.

  bunlar hep genç zihnimin memleketime hediyesi fikirler. değerlendirin bu potansiyeli sayın tayyip paşam.

  ağacı kadar odunu da bol memleketimin.
  bereket fışkırıyor
  kurban olduğum allahım verdikçe veriyor.

  goy goy goy goy
 • bilirsiniz zeytinyağı yanıcı bir maddedir. önceki zamanlarda fitil ile lambalara konulmuşluğu dahi vardır. şimdi düşünüyorum da bülent arınç gibi kıt düşünenleri fitil yapıp zeytinyağı ile yaksak enerji ihtiyacımızı karşılayabilir miyiz acaba? sayın arınç ne dersiniz?

  tanım. zihniyeti gösteren ifade.
 • bu durumda gizli gizli zeytin ağacı diken tanrılar var. ben athena'dan kuşkulanıyorum. kendisi zeytinle anılır ya. her yeri zeytin döşeyeyim de bu ülke yemyeşil olsun diye düşünmüş olmalı. de peki neden? nasıl bir garezi var bize? ha, enerji elde edemeyelim diyedir, kesin! hep yunan oyunu bunlar. bilmezsiniz siz!