şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı.
  • kişisel görüşlerini, kendisinden örnekler ile anlatan, yazılarını severek okuduğum ekşi sözlük yazarı.
  • özel mesajla taciz edip yüz bulamayınca çirkefleşen küfre ve hakarete başvuran ezik kezban. tam bir mahalle karısı. erkeklerin bilmediği küfürleri biliyor maşallah.

bakmayın öyle hanım hanımcık sevgi pıtırcığı entrylerine azıcık egosunu gıdıklayıp üstüne giderseniz içindeki varoş anında ortaya çıkıyor.

engelleyip geçiniz efendim.
  • yazdığı entrye yapılan eleştiriyi hazmedemeyip özel mesaj yoluyla küfür edip, engellenince de b.k atan bir suserin fikirlerinin ne kadar önemsiz olduğunu nick altında gözler önüne seren yazar.

hem güzel, hem güçlü bir kadın, tanıdıkça hayran olunacak cinsten..
  • yukarıdaki entry için söylüyorum; önce allah'a kitaba küfür et ardından millete din öğret(!)
    link
  • sığ kafalının önde gideni. boşuna mesajda ciddiye alıp 2 saat neden cinsiyetçiliğin kötü olduğunu, sadece kadının ya da sadece erkeğin kötü olması diye bir şeyin olmadığını, kadının da erkeğin de kötüsünün olduğunu anlatmakla zaman kaybetmeyin, denedim işe yaramıyor.

bu feminaziye göre kadınlar aldatınca suçlu olmuyormuş. ben de diyorum ki bu işin kadını erkeği olmaz aldatan "insan" olur ve bu eylemi yapmak yanlıştır, dürüst dürüst ayrılmak gerekir, aldatan insan cinsiyet üzerinden aklanmamalıdır. ama bana gelip kadınlar aldatıyorsa sebebi senin ataların diyor. oldu o zaman. kadınlar dayak yiyorsa sebebi de senin ataların anlaştık mı? olur da evlenir de dayak yersen kaderini kabullen şikayet etme bu kafayla. hadi selametle. (bkz: engelle)
  • tanım; hiç bir zaman kadınların veya erkeklerin partnerini aldatmasını savunacak bir insan değildir.
  • tanım: aldatmayı savunan insandır isterse buraya mesajların fotosu konulur.

aldatılmayla biten 2 yıllık eski ilişkimle ilgili yazdığım bir yazıya konuyu monuyu hiç bilmeden "çekemiyorsun değil mi? sana 2 ay katlanamayan kadının başka erkeği sevip ona emek vermesi zoruna gitti." diye mesaj kutuma dalması ve devamında zaten üstteki entryimde de yazdığım gibi "kadınlar aldatıyorsa sebebi senin ataların" diye akıllara zarar bi cümle kurması ile kendini yeterince kanıtladı zaten. yok savunmuyorum, yok ben öyle biri değilim diye neden çabalıyor açıkçası anlamadım, ne isen o ol. mesajda böyle konuşup da başlığa gelince "savunmuyorum" diye çevirmeye gerek yok.

edit: ha ayrıca "aldatmaya cinsiyet dayanışması penceresinden bakma lütfen" dediğimde de "evet cinsiyet dayanışması yapıyorum" demiştir kendisi. daha hala utanmadan "savunmuyorum" falan diye neyin inkarındaysa.

edit2: bu entry kendisine cevap niteliği taşımaktaydı ancak kendi yazısını silmiş.
  • feminizmden kafası yanmış, cinsiyetçiliğini öldürülen çocuklarla ilgili başlıklara bile taşımaktan çekinmeyen kişi. ad hominem olmasın diye bu tarzının sebeplerine ilişkin spekülasyon yapmıyorum ama bu bakış açısı toplumun yarısını düşman görmek üzerine kurulduğundan bireyin kendi sağlığına zararlı. bu neyin nefreti?

haberde çocuğun cinsiyetinden kaynaklı tek bir kelime yok ama haberi kişisel politik gündemine malzeme yapmak için kullanmış, daha da üzücü olan bu cinayeti işleyenin bütün çocukların erkek olmasını istemesine bağlamış vb. zırvalıklar. olaylara cinsiyetten bağımsız bakmak, grup mantığından uzaklaşmak lazım.

toplumu kadın ve erkek diye iki koca kampa bölmeye çalışmanın iyi niyetli olmadığı aşikar. ayrımcılık, daha çok ayrımcılıkla çözülebilen bir sorun değil.

--- ilgili entry ---
    (bkz: #72898415)

bu erkek zihniyetinin kadınları yok etme çabasını gerçekten anlamıyorum. her yerde kadına bir takım tehditler, şiddetler.

neyden korkuyorsunuz, neyin paniği bu?

gerçekten anlamakta zorlanıyorum. küçücük bir bebeği cinsiyeti için öldürmek! tabi olayın sebebi cinsiyetse. farz edelim ki cinsiyet. o çocuk erkek olsa, bütün çocuklar erkek olsa mutlu olacaksınız herhalde.
    18.12.2017 11:34 daga kacan inek
    --- ilgili entry ---
  • suyu içmiştir.