şükela:  tümü | bugün
 • daggering, jamaika'da pek moda bir dans imiş. dans hani efendim kur hareketidir, cinsel yakınlaşma biçimidir, yatay zevklerin dikey tatminidir felan danir ya. hayır efendim, daggering'in hiç üzerini örtmeden, gizlemeden ve inkar etmeden, açıkça ve samimiyetle ortaya koyduğu üzere, dans sikişmenin ta kendisidir!

  şu linklere tıklayarak, müziğin ritmi eşliğinde -pantalonun üstünden de olsa- birbirine çarpıp duran zenci yarrakları ile zenci götlerini, kaslı zenci abilerin kucaklarında zıplatıp domalttığı zenci ablaları, nice nice akrobatik sürtüştürmeleri görebilirsiniz:
  http://www.youtube.com/…4atodo2-fpk&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=vkrtcojqwea
  http://vimeo.com/5936810
  özellikle şu videodaki 1:41-1:53 arasındaki kolyeli arkadaş çok güzel:
  http://www.youtube.com/…oesx4jyhezi&feature=related

  gogılda yaptığım küçük araştırmadan edindiğim iki çok mühim bilgiyi de sunmak isterim: -1- jamaika'nın yayıncık mayıncılık bilmemnesi kuruluşu internette daggering videolarının yayınlanmasını yasaklamış. popüler kültüre vurulan bu darbeye ziyadesiyle tepki var imiş. -2- daggering moda olduğundan beri jamaika'da penis kırılması vakaları üç katı artmış.

  vakti zamanında arjantin'den mi ney, tango ilk çıktığında, ne lan bu terbiyesizlik, kadınla erkek böyle sarmaş dolaş olur mu, birbirine böyle sürtüştürür mü, bu dans ahlaksızlık yayıyor diye isyan etmiş ya birileri hani. etmişler ama en nihayetinde tango bütün dünyaya yayılmış, düğünlerimizde gelinle damat bile tango yapar hale gelmişler. bakalım önümüzdeki beş on sene içinde daggeringli bir düğün görmek bana nasip olacak mı...
 • dansın seks hali de diyebileceğimiz bir tür. giysili olaraktan darbeli matkap misali erkekler kadınlara "pompalıyor." jamaika'dan çıkmış fakat birçok afrika ülkesi hemencecik benimseyivermiş.

  bir keresinde böyle bir partiye davet edilmiştim. ortamdaki tek beyaz bendim. o yüzden sanılanın aksine bana karşı ilgi "sıfırdı." daggering zencilik ister, kas ister, boy ister, pos ister. beyaz birinde boy pos ne olursa olsun, eğreti duruyor.

  bir örnek video da benden gelsin. şuradan buyrun.
 • türkiye'de kolbastı yerine bu dans bu kadar popüler olup, tabana yayılsaydı; toplu taşımada, yılbaşında vs taciz vakaları azalırdı. o kadar diyorum.

  lise mezuniyetlerinde vals yerine daggering yapılmaya başlanarak güzel bir adım atılabilir mesela. bilimum dans yarışmalarında da görmek isterim ben şahsen.
 • sadece abd'deki zenci abiler ablalar kendi kendilerine eğlenirlerken yapıyolar, onlardan başka da kimsenin ilgi göstermeyeeği bir dans türü olduğunu düşünürken bir de ne göreyim, tokyo'ya bile sıçramış. evet, gerçekten.
  http://www.youtube.com/…pgu7iljnee8&feature=related

  seyrettikçe iğrenç geliyor. bunu yapan insan olamaz diye düşünüyorum ama farkettiyseniz ırkçı söylemlerden kaçınmak için de özen gösteriyorum.

  o değil, işin kötüsü, çoook eskilerden insanlar dans etmek için; danzon, contradanza, son, polka vs ( filmlerde filan gördüğünüz avrupadaki balo dansı diyim ) gibi danslar icra ederken hiç eğilip bükülmezler dimdik dururlar ve belden aşağısının da hiç öyle sağa sola oynamadığı, elit bir görünüm önemli olduğu danslar icra ederlermiş.
  sonradan sonraya karayiplerden çıkan salsa, afro-cuban olsun latin olsun çeşitli etkilerle tekrar avrupaya geri gelir. ve özellikle bayanlarda popo sallamayanı dövüyollarmış. tamam kardeşim kıvamında kırıtıldığında benim için bir problem yok diyebiliyorum ben ama 1900lerdeki o dansları yapan amcalar teyzeler görseler kimbilir neler düşünüceklerdi.

  şimdi daggering'i görünce benim düşündüklerimi mi düşünürlerdi acaba ?
  çok korkuyorum.
 • dans mı len bu? buna dans diyenin ta amk, böyle dans mı olur yea? aslında bir dans olmayan, bir tür aktivite . zaten adı "-ing" ile biten dans olur mu yea? bayaa bayaa planking gibi, owling gibi bir aktivite bu da. korkmaya gerek yok o yüzden.

  ha evet, dans türü olsaydı zıştıydık, düşünsene zaten bu salak şey hızla yayılıyor, bizim de çoluğumuz çocuğumuz her yerde görüp durcak, arkadaşları geçen gün yaptıydık diye anlatıcak, heves ederler valla. artık dışarı çıkarlarken 'aman daggering filan yapmayın biyerinize bişey olur' mu dicez ? yapmamaları için tehlikelerinden mi bahsedicez ? daggering yapmamaları şartıyla mı gece çıkmalarına izin vericez? düşündükçe ürperiyorum.

  bu arada, gitgide anneme babama benzemeye başladım galiba, iyice moralim bozulmadan gaçhayım.
 • dişi ile erkeğin haşin çarpışmasını bize sunan ve ziyaret listeme jamaika'yı ekleyen olay.
 • seks, dans ve smackdown şeytan üçgeni.
 • elin gavuru yapınca dans bizimkiler yapınca oturak alemi
 • ankara'dan ilginç bir örneğinin şu videoda görülebildiği olay.