şükela:  tümü | bugün
 • bir numayi$ kar$isinda resmi polis tepkisi.
  (bkz: turklerde kalabalik dagilinca vukuat biter inanci)
 • "ayrılın" manasına..
 • son zamanlarda okuduğum her 10 entry'den en az 7 sinde gördüğüm ve artık mide bulandıran entry bitirme kelimesi, sanal delikanlıların yeni modası. helal size, çok etkileyici oluyor siz lafınızı böyle bitirince, böyle devam edin delikanlı abilerim benim...
 • "bütün sözlük halkı da toplaşmış senin son sözü söylemeni bekliyordu, kimi nereye dağıtıyorsun makarna" şeklinde karşılanması muhtemel, acayip entry bitirici.

  (bkz: çok kötü butonuna basarken söylenen sözler)
 • türk polisinin "müdahale ediyoruz" deme şeklidir.
 • söyleyeceklerini tamamladıktan sonra cümlesinin sonuna ''haydi şimdi dağılın''ı ekleyen abimiiz/ablamız, tarihin en büyük ayarını verip karşısındakilerin büyük göt olduğunu düşünüyor ya işte en acısı da bu. yazık lan.
 • ali lidar'ın nefis şiirinin adı.

  "bittiği sanılan yerde başlayan hikayeler vardır. el sıkışıp ayrılınan yerde öyle bir deprem olur ki bazen, fark edebilen herkesin kalbini ve ruhunu sarsar. ve ne acıdır ki, bunu oracıkta kalakalan, gidenin arkasından bakıp, ağlamak ya da bir bira daha söylemek dışında hiçbir seçeneği olmayan o zavallı mağrur mağluptan başka kimse bilmez…

  bana bitti denilen şeyin bitti denilen yerde bitti denir denmez nasıl bitebildiğini anlatabilecek biri varsa söz ilk biralar benden. saatlerce ağladıktan sonra makyajını tazeleyip alışverişe gidebilmenin aslında ne kadar normal olduğunu anlatabilirse biri bana, öldükten sonra ona organlarımı bağışlayabilirim. birileri bana, bütün hafıza kuramlarına meydan okurcasına “unutmak istersem unuturum” diyebilmenin, üstelik söylemekle kalmayıp bunu yapabilmenin nasıl olduğunu gösterirse her sabah ekmeğini alıp evine kadar götürürüm yeminle. balık tutmayı öğretmeyin bana, balık da vermeyin. becerebiliyorsanız balık olmayı öğretin… n'oldu? yemedi dimi?

  haydi dağılalım, çünkü kimse kimsenin umurunda değil!
  haydi dağılalım, çünkü birlikteyken çok komik görünüyoruz!
  haydi dağılalım, çünkü bu kadar bokluğa ancak yalnızken tahammül edilebilir!
  haydi dağılalım, çünkü biz birbirimizi acıdan öldürürüz!
  haydi dağılalım, çünkü “cehennem başkalarıdır!” "