aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün
 • candan erçetin'in ilk albümünde yeralan şahane şarkısı...
  daha sorulur mu hiç kader daha
  biçtiğin yarın nedir merakla beklerim
  daha yorulur muyum sanıyorsun
  geçtiğim o üç beş aşk ile biraz acı
  daha çok olmalı yok olmalı
  yeter mi bu acı ah bu acı...
  daha yetmiyorsun yetmiyor daha
  yenik düşer diye bekleme boş yere
  daha vazgeçer miyim sanıyorsun
  geçtiğim harabeler hala ayaktalar
  daha.............
 • gercekten de oldukca haysiyetli bir candan ercetin $arkisidir. gerek güzel gitar introsu olsun, gerek siyah-beyazli klibi olsun, gerek "daha vazgecer miyim saniyorsun/ gectigim harabeler hala ayaktalar" diye bagirtan dirayetli sozleriyle olsun tarzına bayildigim turkce sarkilardan bir demettir.
 • tek enstruman*, tek solist; olaganustu bir sarki! sozleri mete ozgencil'e, muzigi sezen aksu'ya ait. deniz kiyisindaki kayaliklarin ustunden firtinali denize haykiran siyahlar icindeki o kadin ise candan ercetin.
 • mukemmel bır sezen aksu guftesı mukemmel bır candan ercetın yorumu daha ne denır ki.*
 • candan ercetin'in kanimca en güzel ve sezen aksu 'nun parmagi bulasmis tek sarkisi. ayrica sadece gitar ve rüzgar efekti eslik eder ercetin'e bu sarkida.
  tirmalar, acitir, güzel bir sarkidir.

  gectigim harabeler hala ayaktalar...
  daha cok olmali
  yok olmali...
  yeter mi bu aci?
  ah bu aci...
 • beni guzelligiyle oldurmeye hevesli candan ercetin sarkisi, nasil bir yorumdur bu, dayan henryleyden bunu da atlatacaksin.
 • mazosistce acilarin ustune yurume, hayata meydan okuma sarkisi.

  "bu kadarcik mi? hadi hoyda bre*!" derken aradan bir de "acimadi ki" cikiyor sanki bukulmus bir dudaktan: "ah, bu aci" derken candan'in "ah"i gercekten aci cekercesine. ama "aci ne ki? olum ne ki?" diyen bir insanin daha fazla incinmesi mumkun de degildir. bize zarar verenler, bizi acitanlar baskalari degildir zira, bizim onlara yukledigimiz anlamlardir, bir anlamda bizzat kendimiziz kendimizi acitan. bunun farkinda olup yuklenen butun anlamlari bosveren, gecmisini pranga gibi ayak bileginde cekistirmeyi reddeden, gelecegin getireceklerine de hazir bir kadinin manifesto gibi sarkisi daha.

  vazgecen bir kadinin sarkisi degil asla, her seye ragmen inadina yasayan, dimdik ayakta, gururlu, ruzgarlarin onunde kuru bir yaprak gibi suruklenmek yerine kendi yolunu cizen, gerektiginde "hadi leeen!" deyip yoluna giden, yoluna cikanlardan ne korkan ne cekinen bir kadinin sarkisi. inatci, direncli, guclu bir kadinin sarkisi. olmak istedigim kadinin sarkisi.

  (bkz: ben seviyorsam sen bahanesin/#1154378)
  ve ardindan dinlemek icin (bkz: sitem)
 • ilk defa duyduğunuzda hani üzerinde ahkam kesmeye bayıldığımız "boğazıma bir yumru oturdu" hadisesini yaşatır. yumru geçer yerini hıçkırıklar alır, o derece etkileyicidir candan erçetin hep söylesin dedirtir.
 • mete özgencil tarafından merhum uzay heparı' ya atfen yazılmış, sezen aksu tarafından bestelenmiş bir candan erçetin parçası, aslında candan erçetin tarafından seslendirilmiş bir yas parçası, fakat muazzam...

  daha,
  sorulur mu hiç kader, daha
  biçtiğin yarın nedir, merakla beklerim

  daha,
  yorulur muyum sanıyorsun
  geçtiğim üç beş aşk ile biraz acı

  daha,
  çok olmalı
  yok olmalı
  yeter mi bu acı, ah bu acı

  daha,
  yetmiyorsun, yetmiyor, daha
  yenik düşer diye, bekleme boş yere

  daha,
  vazgeçer miyim sanıyorsun
  geçtiğim harabeler hala ayaktalar

  daha,
  çok olmalı
  yok olmalı
  yeter mi bu acı, ah bu acı

  söz: mete özgencil
  müzik: sezen aksu
  gitar: erdem sökmen

  http://www.dailymotion.com/…ndan-ercetin-daha_music
 • candan ercetinin insani nasirlaştiran sarkisi.oyle zamanalrda adama "kalk lan ayagaa kallkk" derki ne oldunu anlamadan sen bi yandan aglayip bi yandan kafani kaldip dik durursun

  .. daha cok olmali. yok olmali! yetermi bu aci?