*

şükela:  tümü | bugün
  • bazi gruplar vardir,daha ikinci ucuncu albumunden sonra best of ya da live album cikarir,amaciniz nedir,nesiniz neyin best ofunu yapcaksiniz denir bunlara.piyasada isim tutturmak,yada cabuk gelen ba$ariyi peki$tirmek gibi sebepler bulur boyle gruplar.

    (bkz: helloween),(bkz: mayhem),(bkz: skid row)
  • cok nadir olsa da gereklilikden de yasanır bu durum. band ilk albumunu yapmıs, ufak bir indie labeldan birkac bin kopyacık olarak yayınlamısdır.bazı durumlarda bu kısıtlı sayıda basılan album sayısı ikiyide bulur. derken sihirli deynek dokunur bandın canlı performansları dikkat ceker, ulkenin hatırı sayılır bir dj i (bkz: john peel) sarkılarını calar bisi olur band alır yurur hata mainstreamin bir parcasi olur.
    is bu durumda ilk 2 albumu basdan yayınlamak yerine secme sarkıları best of formatında bir araya getirir yayınlarsınız.
  • ilk albumun adini best of koymaktan daha kabul edilebilir yakla$im..
  • soz konusu gruplarin ilk best of'larini* cikardiginda "daha dun kurulmus" sayilabileceklerini dusunursek ilgincligi daha iyi anlasilabilecek olan durum. bunun farkinda olmayan insanlarin ya anlayissiz ya da cok iyi bildiklerini iddia ettikleri muzik tarihinden bihaber olduklari aciktir. helloween diskografisinin tek resmi best of'unun keeper of the seven keys part 2dan sonra cikmis olmasi ikinci ihtimali guclendirir.
  • "ya anlayissiz ya da cok iyi bildiklerini iddia ettikleri muzik tarihinden bihaber" insanlar tarafından 7 yıllık bir sürecin ve bir succes story'nin ardından çıkarılan best of albümünün (helloween - the best the rest the rare) "daha dün kurulan bir grup" sıfatına gerekçe olarak gösterilmesi halinde gerçekten komik olan, ama normal şartlar altında daha fazla satma oyunundan başka bir şey olmayan* hadisedir.
  • japonya'da daha sık rastlanılan durum. japonya'da cd'lerin fiyatları dünyanın diğer her yerinden daha pahalı olduğu için burada yeni çıkan gruplar bile iki üç albüm çıkardıktan sonra bir de best of yayınlayıp "tamam tamam paranız bütün albümleri almaya yetmiyo biliyos bak biz size güzellerini seçtik getirdik onnarı almıyonus bari bunu alın da biraz para kazanalım" diye giriştikleri hadisedir. koşullara bakıldığında bu, iki taraf açısından da karlı gözüken bir durum.