şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevgili dostlar,

  hepimizin bildiği üzere her gün dünyada, ülkemizde sayısız kötü olay yaşanıyor. ekşi sözlüğün gücünden bahsetmeye zaten gerek yok. şahsen her gün uyanır uyanmaz ilk baktığım ve gün içerisinde düzenli olarak takip ettiğim tek yer burası. yaşanan olayın türüne bağlı olarak yeri geliyor boykotlara katılıyoruz, birilerinin sesini duyurmaya yardımcı oluyoruz, yeri geliyor imkanlarımız dahilinde doğrudan yardımcı oluyoruz, yardım alıyoruz ve daha bir sürü şey.

  haksızlıklara, rezaletlere, suçlara, vb. tepkimizi vermek, elimizden geleni yapmak ve yapılmasını sağlamak elbette insan olmanın en temel gereklerinden biri. sözlük sayesinde bu fırsata daha etkin bir şekilde sahip olabiliyoruz.

  malum, dünya düalite yeri. yani kötü şeyler oluyorsa iyi şeyler de oluyor. kimi zaman gündem insanın üzerine öyle bir geliyor ki insan gerçekten hayattan soğuyor. zaten yaşam koşulları birçoğumuz için oldukça acımasız. günlük hayatın koşturmacası içinde gitgide robotlaşıyoruz.

  ve hatta etrafta olup biten kötülüklere karşı duyarsızlaşıyoruz. bu korkunç bir şey. ama hayatta her alanda dengeyi kurmak çok ama çok önemli. bu yüzden kötü şeylerin yanı sıra iyi şeylerin de olduğunu bilmeye ihtiyacımız var.

  kötülüğü azaltıp, sona erdirmek mümkün olmasa da iyiliklerden daha fazla haberdar olabiliriz. sol frame'e baktığımızda yaşanan kötü olayların arasında içimizi ısıtacak, bizi biraz olsun umutlandıracak, birbirimize daha güzel örnek olma fırsatı yaratacağımız daha fazla haber ve konu olsa fena olmaz mıydı?

  çevremizde şahit olduğumuz, başımıza gelen, haberini aldığımız, okuduğumuz güzel olayları sözlüğe daha fazla taşısak ve nefes alabileceğimiz alanların sayısını artırsak sizce de güzel olmaz mı?