şükela:  tümü | bugün
 • hakan günday'ın bünyeyi derinden sarsan, günümüz "mülteciler sorunu"nu bireyselleştirip, göçmen ticareti yapanların mültecileri "canlı" sınıfından çıkarıp "sayı"ya indirgeyen gözünden olayı görerek vicdansızlık boyutuyla ruha onulmaz travmalar yaşatan romanından uyarlanan filmdir. kadrosunda güzelim insan ahmet mümtaz taylan'ın da olduğu film,avrupa'nın en eski ve önemli festivallerinden karlovy vary uluslararası film festivali'nde "kristal küre"yi zorlamaktadır.
 • iflah olmaz bir hakan günday hayranı olarak yana yakıla merak ettiğim film. yolu açık, şansı bol olur umarım.

  filmle ilgili tüm gelişmeler için; twitter hesabı
 • beynimin "kitabını okuduğun filme gitme,pişman olursun" uyarılarını dikkate almayıp dün gezici festival #72629359 de izlediğim filmdir. uyarıdaki önermeyi kesinleştiren veriler sağlamıştır.

  eğer hayal dünyası zenginlerdensen soluksuz okuduğun bi hikayede yarattığın film platosu,karakterlerin iç dünyası, olayların geçtiği zaman ve mekanlarla ilgili detayların bolluğu ile senaryonun kralını yazıyor ve okurken onu yaşıyorsun.sonrasında da ruhunda oluşturduğu travmanın şiddetiyle puanlıyorsun. şöyle özetlemek gerekirse,benim içinde yaşadığım senaryonun puanı (imdb üzerinden hareketle) 10 sa, seyrettiğim 3! aha da seyretmeden önce yazmışım #69251591

  hakan günday nası olup da "işte o benim" diyecek kalbi taşlaşmışı bile derinden sarsacak psikolojik ve sosyolojik gerilimi olan hikayesini bu kadar yavanlaştıran bi senaryoya imza atmış anlamadım. kitap aklıma geldiğinde hâlâ ağzıma çürümüş çiğ et çiğnemişliğin (yok,denemedim) kekremsiliği yerleşirken, filmden çıktığımda gazete kağıdı çiğnemiş ve tükürmüş (bunun tadını biliyorum bak) yavanlığı vardı ağzımda. yarıda kalmışlık hissiyle boğuldum. emeği harcamaktan nefret ediyorum ama başka bi emeğin heba edilmesine yol açtığı için tutamadım kendimi. yazık!
 • hakan gündayın bi solukta okuduğum ve çok etkilendiğim kitabından uyarlanmış film, fragmanı etkiledi muhtemelen kitaba baya bir sadık kalınmış. çıksın da izleyelim bakalım.
 • insana dair, umuda dair bir hikayeyi merkeze alan onur saylak, malesef filminde konunun derinliğini, ağırlığını sindirmekte yetersiz kalmış.
  bu duruma mümtaz taylan’ın klişe tarzı da eklenince film biraz daha derinlikten yoksunlaşmış.
  bir diğer taraftan gaza rolündeki hayat van eck ise filmi tek başına götürmüş. film bu karakter için izlenebilir.
  onur saylak’ın eski eşi olan tuba büyüküstün’ü de başrol de göstermesi, etik açıdan sorun yaratmakta. bir filmde eş oynayabilir sorun yok ama diğer oyunculardan farklı olmayan bir rolde oynayıp da başrol edilmesi etik açıdan olmamış.
 • gayet beğendiğim konunun ağırlığını gayet başarılı bir şekilde seyirciye aktarabilen yer yer daha detaylı olabilir diyebileceğiniz ( e insan düşünü gereği herkes farklı tahayyül edebilir kimine fazla kimine eksik gelebilir.) onur saylak filmi. izleyiniz izlettiriniz tavsiye ediniz. bence iyi.
 • bence ilgilenilmeli, seyredilmeli bir filmdir bu.

  -spoiler-

  çoğunluk filmine benzer biçimde "oğlan çocuğunun "baba"ya dönüşümü" olgusu sahnelenmiş. o filmde kentti set, bu filmde kır.

  -spoiler-
 • filmi kaçıranlar için nereden izlenebileceğini bilen varsa yeşillendirsin bir zahmet
  edit:
  bir yazar arkadaş sağolsun filmin linkini attı. ikinci link de başka bir siteden,ilk linkten izleyemeyenler için.
  https://www.sinefilm.net/…2018-yerli-film-izle.html
  https://www.filmklasigi.net/…017-dram-filmi-hd-izle
  dip edit: ikinci link test edildi onaylandı,iyi seyirler efenim
 • ustteki yazar gibi bende bekliyorum. aradim aradım yok hiçbir yerde. dvd'si falan da mi çıkmadı bunun?