şükela:  tümü | bugün
  • leman sam'ın tatlı sesiyle dinleyebileceğimiz şevval sam şaheseri;

bir salkım söğüdün altında
    sen bana ben sana kavuşalım
    bedenimi ruhumu al
    al ki kurtulsun bu can
    benliğimi herşeyimi
    al ki kurtulsun can

daha gidecek çok yolumuz var
    güzel yarim
    daha gidecek yolumuz var

dağlar dağların ardında
    ağlama su yüzlü sevdiceğim
    yüreğimi,aşkımı al
    al ki kurtulsun bu can

daha gidecek yolumuz var
    güzel yarim
    daha gidecek yolumuz var.
  • sözlerini şevval sam'ın yazdığı , leman sam'ın illa albümünde yer alan muhtesem şarkı..
  • art arda defalarca dinlenebilecek hos sarkilardan biri..
  • her seyi birakip gitmek istemek hallerinde dinlenilesi sarki, acele etme daha gidecek cok yolumuz var avuntusu.
  • dinledikçe daha da güzelleşen şarkı.
  • guzelinden bir leman sam klasigi.

kimi zaman toplam hareketi hep sıfıra baglıyormusun gibi gelir ya kimi zaman da yol kat etmisin ve daha da edecekmisin gibi geliyor sanki...

"on est souvent trompé en amour, souvent blessé et souvent malheureux; mais on aime, et quand on est sur le bord de sa tombe, on se retourne pour regarder en arrière et on se dit :
    j'ai souffert souvent, je me suis trompé quelquefois, mais j'ai aimé. c'est moi qui ai vécu, et non pas un être factice créé par mon orgueil et mon ennui."
    alfred de musset

*
    "aşk'ta sıklıkla aldanılırız, sıklıkla yaralanmısızdır ve sıklıkla mutsuz olmusuzdur; ama severiz ve o'nun olumunun kıyısındayken, arkamıza bakarız ve deriz ki:
    sıklıkla acı cektim, birkac defa yanıldım, ama sevdim. yasamıs olan kibirim ve sıkıntımla yaratılmıs hayali bir varlıktan ziyade, bendim."

daha gidecek yolu olan/olmeyen asklara gitsin...
  • birlikte yürüme istekliliğinin en güzel anlatıldığı şarkılardan biri bu. bir salkım söğüdün altında kavuşmak ve beraber yürümek..
  • dinlerken mutlu edendir. ee leman sam...
  • sırt sıvazlayan parçadır.
  • akustik versiyonu da ayrı güzeldir.