şükela:  tümü | bugün
  • malum türkiye'de siyaset takım tutmak gibi birşey. o yüzden ülkede olan tüm olumsuzluklara rağmen eğitim sisteminin kötülüğü, hayat pahalılığı, fetöcü şerefsizlerin hala üniversitelerde cirit atması, siyasilerin maddi olarak ülke kaynaklarını aşırı miktarda tüketmeleri, adil yargılamanın olmaması, bitmeyen suriye sorunu konusunda esad gitsinden başka tavrı, çözümü olmayan hükümet, bitmeyen pkk terörüne rağmen akpartililer partilerinden ve liderlerinden vazgeçmiyorlar.

hal böyle olunca en büyük organize çoğunluk olan akp'ye karşı nasıl bir ince zafer bekleniyor anlamıyorum. iki büyük sorun var ülkede birincisi her türlü kötülüğe hiçbir tepki vermemeyi hatta hatta övünülecek birşeymiş gibi göstermeye alışmış akp seçmeni diğeri de hala ufak hesapların peşinde olan parçalı muhalefet. ancak birinci gruptaki insanlar doğruyu yanlışı görmedikçe hiçbir şey değişmeyecek.

ince ince akp gider diyen arkadaşlar merak ediyorum çevrenizde kaç akp'li ile konuştunuz kaç akp'li yeter artık bunlar fazla oldu bu seçimde benden oy moy alamazlar dediler hele bir yazın da öğrenelim. ben böyle bir ex akp seçmeni ne gördüm ne duydum...
  • tanım: olmayan kişidir.

türk milleti amerika ve israil'in ve onların yerli emzirmelerinin nasıl kudurgan bir şekilde tayyip erdoğana saldırdığını görmekte ve liderini her açıdan sahiplenmektedir. 16 senedir olduğu gibi iradesini yine ona teslim edecektir.
  • akp seçmeni bunu demez tabi ki. ne zaman der. chp'lilerin bu ülke de akp öncesindeki yaşananların yaşanmayacağını garanti ederse der. milletin umrunda değil dolar 3 lira olmuş 5 lira olmuş.

millet manevi değerlerinden yoksun bırakılmaktansa benzini petrolde bidon ile kuyrukta bekleyerek almaya razıdır. vatandaş ne zaman chp'nin dini, mili ve manevi değerlerine saygı duyacağını sezer inanır; o zaman verir.

kimse de demesin ki karışmaz. yeter ki eline fırsat geçsin. hemde nasıl karışır.
  • buyrun benim, zamanında oy vermişliğim var.
    şimdi bunlar gitse birisi çıksa bir kere bile olsa akp'ye oy vermiş herkesi sibiryaya süreceğiz dese onu desteklerim. beni de sürsünler, hak ettim çünkü.
  • çoluğu çocuğu fetöcü diye içeri tıkılan, 1 sene sonra "la biz yanlış yapmışız" denerek salınan bir kaç tanesini tanıdığım kişi.
  • ulan ne bitmedik mağduriyetiniz varmış be. manevi değerleriymiş, hassasiyetiymiş, bik bik bik.

biriniz de durup demiyo ki arkadaş niye herkes bize öcü gibi bakıyo, biz ne yapıyoruz acaba.
  • öncelikle *
    geçen sene referandumda ailecek evet için çalışan bir arkadaşımın abisi referandumdan sonra açığa alındı.
    en son görüştüğümüzde keşke elim kirilsaydi da oy vermeseydim diye nedamet getirmişti.
    ne diyelim son pişmanlık neye yarar !!
  • eniştemdir. kendisinin kafası siyasete basmaz. aslında çok fazla şeye basmaz. parayı çok sever. ama tabii bu hırsızlık, haksız kazanç filan yaptığı anlamına gelmesin. hacıdır kendisi. ve ona göre akp geldikten sonra daha fazla para kazanıyordu hem de alınları secde görüyordu ülkeyi yönetenlerin. fakat şu son 3-4 yıldır kendisi de öyle olmadığını, bu cep şişkinliğinin zahiri olduğunu gördü. tabii bunu sunk cost fallacy sebebiyle öyle açık açık dillendiremiyor ama konuşurken anlaşılıyor yanılgısının farkında olduğu. birçok akp'lide de durum böyle fakat biz üzerlerine gidersek bu ters teper. insanlar 15 yıldır hata yaptığını söylemek istemezler. önce bu hatalarını rasyonalize etmeye çalışırlar, eğer hala üzerlerine geliniyorsa eski mevkilerine geri dönerler. bu tip insanları ağır eleştirmekten kaçınılmalı bence.
  • benim gibi ortalama çevresi olan biri bile en az 10 kişi tanıyorsa böyle büyük şehirlerde sayısı çok fazladır.hala çıkara değil değere sahip çıktığı için veriyor diyenler neyin değeri sizde manevi değer kalmadı ölünün arkasından küfretmek yuhalamak,hırsızlık yaptıysa da helal olsun demek,kendisine benzemeyen herkese saldırmak,küfretmek,iftira atmak,toplumsal felaketlerde iki yüzlü olmak.neyiniz var ki tamamen yozlaşmış bir kitlesiniz ne türklükle ne anadolu islamıyla ilginiz yok,ortak noktaları ilkel vahabi islamı ve tamamen çürümüşlük olan güruhun birbirini tutması.
  • kardeşimin kayınbabası ve kayınvalidesi

hiç sekmeden tayyip ya da akpye basmışlardı. bu sefer bitti diyorlar